Tarnowskie struktury partii Nowoczesna prezentują kolejny projekt skierowany bezpośrednio do mieszkańców Tarnowa. „Mapa Potrzeb” jest ogólnopolską akcją Nowoczesnej, która ma na celu poznanie potrzeb i problemów mieszkańców poszczególnych tarnowskich osiedli.
28 października w biurze tarnowskiej Nowoczesnej odbyła się konferencja z udziałem posła Jerzego Meysztowicza. Poseł zaprezentował dotychczasową działalność Nowoczesnej w Sejmie, jak i podejmowane przez nią działania. Omówił także sprawy ogólnopolskie, w które partia jest zaangażowana.
Jednak mieszkańców Tarnowa najbardziej może zainteresować kolejna inicjatywa, skierowana bezpośrednio do lokalnych społeczności. Projekt pod nazwą „Mapa Potrzeb Tarnowa”, ma na celu poznanie opinii mieszkańców poszczególnych osiedli na temat najważniejszych dla nich spraw i najbardziej doskwierających im problemów. Zdiagnozowaniu tych problemów ma służyć akcja prowadzona przez członków Nowoczesnej na terenie każdego z tarnowskich osiedli, polegająca na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami naszego miasta, jak i uruchomiona w tym celu specjalna strona internetowa. Zebrane informacje mają posłużyć jako podstawa do budowy długofalowego programu partii w Tarnowie, opartego o realne problemy i potrzeby mieszkańców.
- Jak już wspominaliśmy wielokrotnie, dla Nowoczesnej opinia ludzi i konsultacje społeczne, od początku powstania naszej partii, były najważniejsze i oczywiste. Można powiedzieć, że były wręcz fundamentem przy budowaniu Nowoczesnej. I w tej materii nic się nie zmieniło. W przeciwieństwie do większości polskich polityków, nie uważamy, że wiemy lepiej, co jest dobre dla przysłowiowego, przeciętnego Kowalskiego. Gdybyśmy sądzili inaczej, byłaby to nie tylko buta i pycha, ale i zwyczajna głupota. Dlatego głos każdego z obywateli miasta a zarazem mieszkańców osiedli, jest dla nas bezcenny – mówi Sebastian Stepek, przewodniczący Nowoczesnej w Tarnowie. - Natomiast jeśli chodzi o sam sposób prowadzenia akcji tarnowska Nowoczesna „chrzest bojowy” w tym zakresie przeszła w czasie wciąż trwającego Projektu33-100.pl, który przynosi spodziewane efekty. Dlatego też podobną metodę działań zastosowaliśmy również w przypadku „Mapy Potrzeb Tarnowa”: interaktywna strona internetowa, gdzie można zgłaszać swoje uwagi, jak i bezpośredni kontakt z mieszkańcami tarnowskich osiedli. To drugie zadanie zaczniemy realizować już niebawem.