Na ulice Tarnowa wyjedzie 21 grudnia „Baśniowy orszak”. To wspólna akcja Centrum Sztuki Mościce i Radia RDN Małopolska. Białą karetę, która podróżować będą bohaterowie bajek, spotkać będzie można od godziny 14.00. m.in. obok teatru, na Rynku i ulicy Wałowej.
Baśniowy orszak na tarnowskich ulicach utworzy biała bajkowa kareta zaprzężona w dwa białe konie. Przejadą nią bohaterowie bajek ze świętym Mikołajem, elfami i krasnalami. Przybyłym gościom rozdawać będą prezenty i zaproszenia od Centrum Sztuki Mościce. Wszystko w podziękowaniu za wspólny rok pełen dobrych zdarzeń, sztuki i zachwytów z nadzieją na nowy - pełen nowych emocji.
Biała kareta pojawi się na ulicach Tarnowa 21 grudnia o godzinie 14.00. Stukot końskich kopyt i świąteczne dzwoneczki oznajmią przybycie świata baśni. Każdy, kto wyjdzie na powitanie baśniowego orszaku otrzyma prezent, uczestnicy zapraszać będą też na wspólne kolędowanie przy ognisku, przed Centrum Sztuki Mościce, zaplanowane na 27 grudnia. - Zapraszamy dorosłych, dzieci z rodzicami, młodzież. W czasie postoju karety będzie można zrobić sobie świąteczne zdjęcie i pobyć w bajkowym świecie – zachęcają organizatorzy.
Plan trasy:
14.15 - 14.35 - teatr
14.45 - 15.05 - McDonald ul. Szujskiego
15.15 - 15.35 - ul. Krakowska przy pomniku Andrzeja Małkowskiego
15.45 - 16.15 - Plac Sobieskiego
16.20 - 16.40 - Rynek
16.45 - 17.00 - ul. Wałowa przy schodach