Can-Pack uruchomił produkcję w Tarnowie

 Kapsle produkowane w Tarnowie trafią do producentów napojów butelkowanych na całym świecie. W mieście produkcję uruchomiła spółka Metal Clusers, należąca do grupy Can-Pack, lidera w branży opakowań napojów. W przyszłym roku w tarnowskiej fabryce rocznie wytwarzanych będzie ponad siedem miliardów kapsli, a w 2018 roku 11 mld.

 

W Tarnowie produkcję uruchomiła spółka Metal Clusers, należąca do grupy Can-Pack. Firma zatrudnia obecnie 80 pracowników, docelowo ma być ich około 100. Mimo że część załogi przeniesiono z zakładu w Brzesku, konieczne było zatrudnienie kilkudziesięciu nowych pracowników. – Nie mieliśmy większych problemów z naborem. Wyjątek stanowiło poszukiwanie pracowników na stanowiska techniczne do obsługi linii produkcyjnych. Potrzebni byli ludzie z wysokimi kwalifikacjami, na rynku pożądani są szczególnie automatycy. Takich inżynierów nie ma za wielu –  wyjaśnia Ryszard Półtorak, prezes spółki.

Koszt inwestycji wyniósł około 30 mln złotych. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, na uruchomienie fabryki w Tarnowie zdecydowano się m.in. ze względu na obecność Specjalnej Strefy Ekonomicznej w mieście. Inwestycja polegała na przekształceniu dotychczasowego magazynu w halę produkcyjną. Roboty obejmowały m.in. budowę wiat magazynowych, sprężarkowni, rozdzielni, portierni i parkingu. Prace trwały około pięciu miesięcy.

W firmie działają obecnie cztery linie produkcyjne, ma być w sumie 12. Fabryka ma w planie wytworzyć w przyszłym roku ponad siedem mld produktów, m.in. dla dużych browarów (np. Grupy Żywiec) i grupy Coca-Cola oraz Pepsi-Cola. W fabryce produkowane są również kapsle aluminiowe typu pull off, posiadające specjalną zawleczkę, ułatwiającą otwieranie butelek. W Tarnowie powstają również kapsle embosowane, posiadające specjalne, zdobne tłoczenia, których odbiorcą jest m.in. Heineken.

23.12.2016
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach prezydenckich?
| | | |