Do 10 stycznia Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku przyjmuje zapisy do konkursu „Muzyką, słowem, kolorem malowane”, realizowanego w ramach projektu „Inni, ale tacy sami”. Udział w konkursie mogą brać uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale też szkół specjalnych oraz uczestnicy zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy.
Uzdolnienia plastyczne, recytatorskie i muzyczne można prezentować w konkursie „Muzyką, słowem, kolorem malowane”. W ramach projektu „Inni, ale tacy sami” organizuje go Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, we współpracy z fundacją Can-Pack. Czasu, aby się zgłosić, pozostało niewiele. Zapisy zainteresowanych uczestników są przyjmowane do 10 stycznia. - Konkurs ma otwartą formułę, dlatego jestem przekonana, że niemal każdy może znaleźć kategorię, która będzie mu najbardziej odpowiadać - przekonuje Karolina Kluz, pomysłodawczyni projektu. Jako pracownica Miejskiego Ośrodka Kultury i autorka wierszy, a jednocześnie osoba z umiarkowaną niepełnosprawnością dodaje, że ideą przedsięwzięcia jest integracja środowiska niepełnosprawnych z osobami zdrowymi. Stąd udział w konkursie mogą brać zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i szkół specjalnych oraz uczestnicy zajęć Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy.
Gama inspiracji jest szeroka, źródłem mogą być dowolne wiersze znanych poetów. - Choć w regulaminie konkursu wskazujemy też konkretną twórczość związaną z ziemią brzeską, poezję Karoliny Kluz i powieść Sabiny Jakubowskiej „Dom na Wschodniej”, to nie ograniczamy uczestników w tym zakresie – mówi Małgorzata Cuber, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.
Prace plastyczne powinny być inspirowane tekstem poetyckim i wykonane dowolną techniką w formacie A3. Należy je opisać na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora oraz dołączyć tekst, który był inspiracją. - Ponadto trzeba wypełnić formularze konkursowe ze strony internetowej MOK – tłumaczy Małgorzata Cuber. Oceniana będzie zgodność z tematyką, estetyka, oryginalność i samodzielność. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane.
W konkursie recytatorskim prezentowany jest jeden tekst poetycki. Ma to być jeden z utworów Karoliny Kluz i fragment książki „Dom na Wschodniej”. Ważne, aby prezentacja mieściła się w czasie ośmiu minut, a przygotowany utwór powinien mieć optymistyczny i radosny charakter. W konkursie poezji śpiewanej uczestnicy prezentują jeden utwór muzyczny nie dłuższy niż osiem minut. Drugi utwór należy przygotować do prezentacji na życzenie jury.
W sprawie zgłoszenia do konkursu należy telefonować pod numer 14 68 49 660. Wartość nagród dla najlepszych uczestników konkursu to ponad trzy tysiące złotych.