„Dokumenty proszę...” to cykl projekcji filmów dokumentalnych, na które zaprasza w marcu kino „Marzenie” w Tarnowie. W cztery kolejne poniedziałki prezentowane będą kolejne filmy, zrealizowane w latach 2014 – 2016. Bilety na poszczególne seanse kosztują 10 złotych.
Kino „Marzenie” w Tarnowie zaprasza na cykl projekcji filmów dokumentalnych „Dokument proszę...”. W każdy poniedziałek marca - 6, 13, 20, 27 - o godzinie 18.30 przedstawione zostaną różne spojrzenia na filmowy dokument.
- Filmy dokumentalne są coraz częściej i coraz chętniej oglądane są przez widzów, dają bowiem możliwość zatrzymania się i refleksji nad różnymi aspektami rzeczywistości. Dotykają najważniejszych kwestii w sposób, jaki niemożliwy jest do osiągnięcia w kinie fabularnym, będącym przede wszystkim kreacją, jedynie naśladując rzeczywistość – zapraszają organizatorzy.
Pomimo, że filmy dokumentalne od zawsze pozostawały w cieniu fabuły, od kilku lat można zaobserwować wzmożone zainteresowanie kinem faktu wśród młodych twórców, co owocuje coraz to ciekawszymi projektami. Właśnie z tego powodu zrodził się pomysł prezentacji w pełni autorskiego, indywidualnego spojrzenia na kino dokumentalne widzom w Tarnowie.
Bilety na poszczególne projekcje kosztują 10 złotych.
Program:
6 marca
Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham
Polska, 2016 r. 76 min.
reż. Paweł Łoziński
Zapis trudnego procesu uzdrawiania relacji matki i córki w gabinecie psychoterapeuty. Jesteśmy świadkami bolesnej intymnej rozmowy o wzajemnych uczuciach lub ich braku.
13 marca
Sól ziemi
Brazylia, Francja, Włochy, 2014 r. 110 min.
reż. Wim Wenders
Filmowa próba zgłębienia fenomenu twórczości Sebastiao Salgado, jednego z najwybitniejszych fotografów na świecie.
20 marca
Komunia
Polska, 2016 r. 72 min.
reż. Anna Zamecka
Gorzka, chociaż nie pozbawiona humoru historia przyspieszonego dorastania w dysfunkcyjnej rodzinie.
Więzi
Polska, 2016 r. 18 min.
reż. Zofia Kowalewska
Psychodrama małżeńska ze zdradą w tle.
27 marca
Mr. Gaga
Holandia, Niemcy, Szwecja, Izrael, 2015 r. 100 min.
reż. Tomer Heymann
Historia jednego z najoryginalniejszych współczesnych choreografów - Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca - GaGa.