Wilhelm Sasnal bez cenzury

 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 13 maja o godzinie 17.00 do swojej siedziby w parku Strzeleckim na promocję książki Jakuba Banasiaka „15 stuleci. Rozmowa z Wilhelmem Sasnalem” oraz spotkanie z autorem i bohaterem publikacji. Spotkanie poprowadzi Dawid Radziszewski. Wstęp wolny.

 

Książka - wywiad z Wilhelmem Sasnalem - „15 stuleci” miała swoją premierę 26 kwietnia, a 13 maja o godzinie 17.00 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza swojej siedziby w Parku Strzeleckim na jej promocję oraz spotkanie z bohaterem publikacji i autorem – Jakubem Banasiakiem. Wstęp jest wolny.

W rozmowie z Jakubem Banasiakiem Wilhelm Sasnal nie daje się zamknąć w żadnej szufladzie. Odżegnuje się od etykietki dyżurnego popbanalisty czy artysty pokoleniowego, opowiada nie tylko o całej swojej drodze twórczej – od krakowskiej ASP do ostatniego filmu „Słońce, to słońce mnie oślepiło”, ale także burzy narosłe wokół swego wizerunku mity. Mówi o inspiracjach, o tym, co jest dla niego najważniejsze w tworzeniu, ale także o tym, co go mierzi we współczesnej kulturze.

Wilhelm Sasnal to pochodzący z Tarnowa malarz, rysownik, filmowiec i twórca komiksów. Jego prace były pokazywane podczas wielu wystaw indywidualnych i grupowych między innymi na 31 Bienal de São Paolo (2014), Haus Der Kunst w Monachium (2012) czy Whitechapel Gallery w Londynie (2011/12). Wspólnie z żoną wyreżyserował cztery filmy pełnometrażowe: „Słońce, to słońce mnie oślepiło” (2016), „Huba” (2013), „Aleksander” (2013) oraz „Z daleka widok jest piękny” (2011). Mieszka i pracuje w Krakowie.

Autorem książki, rozmówcą Sasnala, jest Jakub Banasiak, historyk i krytyk sztuki, pracujący w Katedrze Historii Sztuki Polskiej Najnowszej na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP. Zajmuje się historią polskiej sztuki nowoczesnej i współczesnej. Szczególnie interesuje go zagadnienie relacji sztuki i czynników pozaartystycznych. Członek AICA Polska, redaktor naczelny magazynu o sztuce współczesnej „Szum”. Autor licznych recenzji, esejów i wywiadów, a także książek: „Rewolucjoniści są zmęczeni” (2008), „Zmęczeni rzeczywistością” (2009) oraz „Oduczyć sztuki. Metoda pedagogiczna Leona Tarasewicza” (2016).

Spotkanie w BWA poprowadzi Dawid Radziszewski, historyk sztuki i kurator, jeden ze współautorów książki „Tarnów. 1000 lat nowoczesności”.

11.05.2017
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |