Tarnowski teatr włączy się do ogólnopolskiej akcji teatralnej „Grosze grają rolę”. Na przedstawienie „Hamleta” w dniu 20 maja bilety kosztować będą 500 groszy, czyli pięć złotych. Sprzedaż rozpocznie się 13 maja w kasie teatru.
W tym roku już po raz trzeci obchodzony będzie Dzień Teatru Publicznego. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przyłącza się do wspólnego świętowania. 20 maja o godzinie 19.00, w ramach ogólnopolskiej akcji „Grosze grają rolę”, na tarnowskiej scenie zostanie zagrany „Hamlet” Williama Shakespeare'a w reżyserii Piotra Waligórskiego. Bilety na spektakl kosztują 500 groszy, czyli pięć złotych.
Sprzedaż biletów prowadzona będzie w kasie tarnowskiego teatru. Rozpocznie się 13 maja, od godziny 17.00 do 19.00. Na „Hamleta” granego 20 maja jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.
- Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja „Biletu do teatru za 500 groszy” to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, którego nie muszą się obawiać i który bardzo łatwo daje się oswoić. Chcemy aby komunikat „otwarcia teatru na widza” w tym roku również wybrzmiewał mocno. Popularyzujmy teatr poprzez mówienie o jego życzliwości, obalając tym samym złudne przekonanie ekskluzywności i niedostępności (finansowej, ale i intelektualnej) scen publicznych – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru w Tarnowie. - Dzień Teatru Publicznego to także próba zwrócenia uwagi widzów na to, że ich obecność stanowi żywy dowód na konieczność istnienia teatrów publicznych, w całej ich różnorodności i liczbie. W tym roku po raz kolejny powtarzamy, że bez publicznego wsparcia teatr, jako idea i jako konkretne punkty na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć.
W akcji „Bilet do teatru za 500 groszy” weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.
„Bilet do teatru za 500 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.