Międzynarodowa Noc Muzeów w Tarnowie i Dębnie

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza po raz kolejny na Międzynarodową Noc Muzeów. Dwa oddziały w Tarnowie czynne będą 20 maja od godziny 19.00 do 24.00, zamek w Dębnie będzie można odwiedzić od 18.00 do 23.00, a Muzeum Etnograficzne, Izbę Pamięci AK oraz Galerię „Panorama” na dworcu kolejowym od godziny 19.00 do 23.00.

 

Jak co roku, od 12 lat, Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do zwiedzania w czasie, kiedy zazwyczaj jest niedostępne dla zwiedzających czyli w godzinach nocnych. Kolejna noc muzeów odbędzie się w Tarnowie 20 maja.

W ubiegłym roku podczas nocy muzeów odwiedziło tarnowską placówkę ponad pięć tysięcy osób. W tym roku program Międzynarodowej Nocy Muzeów obejmuje sześć oddziałów, pięć tarnowskich oraz zamek w Dębnie. Dwa oddziały w Tarnowie – Ratusz i siedziba muzeum w Rynku 3, czynne będą 20 maja od godziny 19.00 do 24.00, zamek w Dębnie będzie można odwiedzić od 18.00 do 23.00, a Muzeum Etnograficzne przy ulicy Krakowskiej, Izbę Pamięci AK przy ulicy Mościckiego oraz Galerię „Panorama” na dworcu kolejowym od godziny 19.00 do 23.00.

W Rynku 3 czynna będzie wystawa stała „Tarnów. Wielcy Tarnowianie”, ponadto organizatorzy zapraszają na opowieści o broni białej (możliwość bezpośredniego spotkania z replikami uzbrojenia i wyposażenia wojskowego dawnych lat) oraz wystawę czasową malarstwa Beaty Olszewskiej. Wstęp na wszystkie te wydarzenie jest bezpłatny.

W Ratuszu oglądać będzie można wystawę stałą „W kontuszu i przy szabli – Galeria Sztuki Dawnej ze zbiorów książąt Sanguszków”. Wstęp na wystawę jest wolny, natomiast wejście na ratuszową wieżę kosztować będzie pięć złotych.

Izba Pamięci AK zaprasza wystawę dotycząca organizacji armii polskiej w okresie międzywojennym oraz działalności AK oraz spotkanie z rekonstruktorami ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej im. 16 pułku piechoty. Wstęp wolny.

W Galerii „Panorama” czynna jest wystawa czasowa „Graj Cyganie! Muzyka cygańska od Liszta po Hungaricum”. Ponadto organizatorzy przygotowali „Pociąg do planszówek”, czyli wieczór z grami planszowymi, organizowany przez Fundację „Aspiranci”. Wstęp jest bezpłatny.

W Muzeum Etnograficznym wstęp na wystawę „Okaeri w domu Pana Toranagi” kosztuje dwa złote, bezpłatnie natomiast zwiedzić można będzie wystawę stałą „Cyganie – historia, kultura”. Ponadto Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza na promocję i degustację potraw regionalnych, a Fundacja Pracownia Kreatywna na prezentacje i sprzedaż wyrobów artystycznych.

Zamek w Dębnie zaprasza na widowisko „Spacerkiem przez epoki i style”, na które złożą się miniatury teatralne połączone ze zwiedzaniem zamku, organizowane we współpracy z: Dębińskim Centrum Kultury, Grupą Teatralną GT, Szkołą Muzyczną Yamaha, Fundacją Timszel, Grupą Kabaretową „Sprawa Drugorzędna”. Wstęp jest bezpłatny.

18.05.2017
Komentarze:
KennethVek: 10.09.2017
wh0cd4028384
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |