Centrum Sztuki Mościce zaprasza w trzy kolejne czerwcowe soboty na plenerowe koncerty w formie rodzinnego pikniku. Bilety kosztują pięć złotych. Pierwszy koncert odbędzie się 3 czerwca o godzinie 16.00.
W trzy kolejne soboty czerwca Centrum Sztuki Mościce zaprasza na plenerowe koncerty Muzyka z kocyka. Podczas rodzinnego pikniku, w letnie popołudnie, w scenerii łąk przy CSM, widzowie usłyszą muzykę filmową, turystyczną i klasyczną.
3 czerwca o godzinie 16.00 rozpocznie się koncert „Music Way - muzyka ze starego kina”. W programie przypomniani zostaną artyści polskiego i światowego przedwojennego kina muzycznego. Podczas koncertu widzowie usłyszą takie piosenki, jak: „Ta ostatnia niedziela”, „Ja się boję sama spać”, „Już nie zapomnisz mnie”, „W małym kinie”, „Tylko ty”. Nie zabraknie także piosenki z filmu „Czarnoksiężnik z Oz" wyśpiewanej niegdyś przez Judy Garland. Wystąpią: Katarzyna Radwańska, Wojciech Wachułka, Bartek Szczepański oraz Leszek Nowotarski.
Katarzyna Radwańska (śpiew), zadebiutowała na XXV Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, gdzie otrzymała wyróżnienie. Realizuje różne projekty jazzowe i formy muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami, m. in.: Boba Jazz Band, Trio Wojtka Groborza, Wojciech Wachułka, Grzegorz Piętak, Adam Niedzielin, Leszek Żądło, Tomek Kupiec. Wzięła udział w największym festiwalu jazzu tradycyjnego w USA - „Sacramento Jazz Jubilee". Wielokrotnie gościła na innych festiwalach, wystąpiła w programach muzycznych TVP oraz nagrała albumy „The Way You Look Tonight" - prezentujący jej własne interpretacje standardów jazzowych oraz „Christmas Express” - mix najpiękniejszych kolęd polskich i świątecznych piosenek amerykańskich w aranżacji Wojciecha Wachułki.
Wojciech Wachułka to pianista i aranżer, pasjonat jazzu obdarzony ogromną intuicją muzyczną. Umiejętności zdobywał pod kierunkiem prof. Barbary Kaszyckiej. Gościł na scenach niemal całego świata występując jako solista i akompaniator a w zespołach teatralnych i musicalowych - jako dyrektor muzyczny. Na koncie ma szereg realizacji radiowych i telewizyjnych. Współaranżer płyty brytyjskiego wokalisty Stuarta Gillesa „Just Stuart". Stale współpracuje ze znakomitościami zagranicznej i polskiej sceny muzycznej: Jane McDonald, Bernard Miller oraz Jazz Band Ball, Metro Band, BJB a także z artystami Piwnicy Pod Baranami. Lider Trio Jazzowego, które współtworzył z londyńskimi muzykami: Andrew Hugetem, Stevenem Readleyem. Wieloletni członek jury Konkursu Talenty Małopolski oraz dyrektor artystyczny i przewodniczący jury VII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej Grand Prix Edith Piaf.
Bartek Szczepański (perkusja, instrumenty perkusyjne) jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Perkusyjnych w Opolu. Występuje i nagrywa z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z: Agnieszką Chrzanowską, Tadeuszem Leśniakiem, Big Bandem Cracovia, Quartet Klezmer Trio, z zespołem Max Klezmer Band, z którym nagrał dwie płyty: „Nu Klezmer Project" i „Tsunami". Jego zainteresowania muzyka etniczną zaowocowały współpracą z mieszkającą w Polsce gruzińską wokalistką Aidą. Na stałe pracuje i występuje w Teatrze Witkacego w Zakopanem, Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz w krakowskim Teatrze KTO. Jest założycielem i lider zespołu DRUMSONIC oraz nauczycielem perkusji w PSM I stopnia w Olkuszu.
Leszek Nowotarski (saksofon, flet, aranżer), jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność: flet oraz saksofon. Posiada ogromne doświadczenie sceniczne, występując już przeszło 20 lat. Pracuje od wielu lat jako muzyk orkiestrowy w teatrach muzycznych, operetkach i orkiestrach symfonicznych. Brał również udział w tournee projektów musicalowych. Od wielu lat jest pedagogiem, prowadzi Big Band młodzieżowy, klasę fletu oraz saksofonu w szkole muzycznej. Od 2007 roku pracuje również w telewizji TVN.
Kolejny koncert zaplanowano na 10 czerwca o godzinie 19.30. W koncercie zabrzmią piosenki poetyckie i turystyczne. W przypadku niepogody impreza odbędzie się w budynku CSM. Wystąpi zespół „Dom o Zielonych Progach”. Piosenki „Domu" weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku. Ogromną zasługą zespołu jest współtworzenie projektu „W górach jest wszystko, co kocham..." - cyklu koncertów w ośrodkach akademickich całego kraju. Od samego początku filarem grupy jest Wojciech Szymański - kompozytor, gitarzysta i wokalista. Bartosz „Pelton” Zalewski w „Domu" najczęściej gra na gitarze basowej, ale też śpiewa, komponuje i pisze teksty. Wiosną 2006 do zespołu dołączył Marcin Skaba, skrzypek, showman, wulkan energii, błyskawicznie nawiązujący kontakt z każdą publicznością. Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...".
Wreszcie 17 czerwca o godzinie 16.00 kwartet smyczkowy Con Fuoco zaprezentuje przeboje muzyki klasycznej i filmowej. Kwartet tworzą absolwentki Szkoły Muzycznej w Tarnowie: Karolina Kowal (I skrzypce), Joanna Jachimek (II skrzypce), Patrycja Strejczek (III skrzypce) oraz Magdalena Bujak (wiolonczela).
- Plenerowe koncerty na zielonej trawie i kocyku to propozycja dla całych rodzin, przyjaciół, znajomych. Propozycja dla wszystkich, którzy przy muzyce chcą odpocząć, nacieszyć się mistrzowskim wykonaniem oraz tych, którzy szukają wytchnienia wśród zieleni a muzyka stanowi dla nich dopełnienie i przyjemność – zapraszają organizatorzy. - Zapraszamy z własnym kocem i koszykiem piknikowym pełnym letnich przysmaków. W miarę możliwości udostępnimy słuchaczom rozkładane leżaki i koce. Trzeba jednak pamiętać, że realizacja koncertów będzie zależeć od dobrej pogody.
Bilety na każdy z koncertów kosztują pięć złotych.