Ponad 21 mln zł czeka na przedsiębiorców inwestujących w urządzenia do produkcji odnawialnych źródeł energii. Jeszcze przez miesiąc składać można wnioski o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 – nabór trwa do 31 sierpnia.
Przedsiębiorcy z Małopolski są liderem w produkcji urządzeń dla odnawialnych źródeł energii. Kolektory słoneczne, pompy ciepła czy małe elektrownie wodne i wiatrowe cieszą się w ostatnich latach rosnącym uznaniem mieszkańców, którzy coraz chętniej wykorzystują je w swoich domach. - Od lat dostrzegamy potencjał jaki dają odnawialne źródła energii. Ich rozwój wpływa bezpośrednio na jakość życia - zdecydowanie przyczyniają się one nie tylko do redukcji poziomu zanieczyszczeń powietrza, ale także do wzrostu poziomu bezpieczeństwa energetycznego. Stąd środki, które przyznajemy w aktualnej perspektywie 2014-2020 na rozwój przedsięwzięć, dzięki którym nie tylko będzie poprawiać się stan naszego środowiska, ale też zwiększy się konkurencyjność małopolskiej gospodarki – mówi wicemarszałek Stanisław Sorys.
Jeszcze przez miesiąc składać można wnioski o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. O pieniądze unijne mogą starać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które działają na rynku dłużej niż dwa lata, zajmujące się wytwarzaniem urządzeń wykorzystywanych do produkcji: energii elektrycznej z wiatru, wody, słońca, biogazu i biomasy, ciepła przy wykorzystaniu biomasy oraz energii geotermalnej i słonecznej,
innych urządzeń grzewczych, m.in. urządzeń służących do produkcji, magazynowania lub odzyskiwania ciepła z otoczenia, kotłów grzewczych gazowych, olejowych, elektrycznych, na paliwa stałe, urządzeń kogeneracyjnych, energii elektrycznej i ciepła w kogeneracji, biokomponentów oraz biopaliw.
Całkowity poziom dofinansowania wynosi 55% w przypadku mikro i małych przedsiębiorstw, a 45% dla średnich przedsiębiorstw. Nabór potrwa do 31 sierpnia.