Edyta Ropek z Pucharem Świata

Edyta Ropek, zawodniczka MKS Tarnovia zajmując drugie miejsce w moskiewskiej, finałowej eliminacji Pucharu Świata 2008 we wspinaczce sportowej, wygrała w klasyfikacji generalnej w konkurencji wspinaczki na czas. Tarnowianka wyprzedziła drugą w klasyfikacji Elenę Repko z Ukrainy o 34 punkty.

W Moskwie odbyły się w dniach 31 października – 2 listopada finałowe zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencjach bulderingu i na czas. W tej drugiej konkurencji startował dwójka Polaków – tarnowianka Edyta Ropek i Łukasz Świrk z Lublina.

Edyta Ropek po pięciu zawodach eliminacyjnych była liderką pucharu, z dorobkiem 326 punktów wyprzedzała Ukrainki Swietłanę Tuzylinę oraz Elenę Repko.

Zawodniczka MKS „Tarnovia” wywalczyła w moskiewskiej eliminacji drugie miejsce, ale zdobyta liczba punktów wystarczyła do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2008. Polak przegrała w Moskwie z Ukrainką Eleną Repko, która zajęła ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W sześciu rozegranych eliminacjach Edyta Ropek raz wywalczyła zwycięstwo, dwa razy drugie lokaty, raz była czwarta, raz piąta, a najsłabszy wynik to ósme miejsce uzyskane w lipcu w Chamonix.
Łukasz Świrk z SMG Lubin, odpadł w 1/8 finału, zajmując ostatecznie w moskiewskich zawodach 16 miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasował się natomiast na wysokim ósmym miejscu.