Kino „Millenium” w Tarnowie zaprasza 20 października o godzinie 20.30 na kolejny seans filmowy w ramach cyklu Millenium Studio. Tym razem zaprezentowany zostanie francuski film dokumentalny „Bracia Lumiere”. Bilety kosztują 10 złotych.
„Bracia Lumiere” to porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie.
Dokument „Bracia Lumière” to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina.
Na projekcję filmu zaprasza 20 października o godzinie 20.30 kino „Millenium” w Tarnowie w ramach cyklu Millenium Studio.
Bilety na seans kosztują 10 złotych.
Bracia Lumiere
dokumentalny, Francja, 2016
Reżyseria: Thierry Frémaux
Scenariusz: Thierry Frémaux
Czas trwania: 90 min.