Robert Kasprzycki - jeden z najbardziej znanych artystów polskiej piosenki autorskiej wystąpi 29 października o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Mościce w ramach cyklu „Spis Treści Poufnych”. Koncert poprzedzi spotkanie z Robertem Kasprzyckim. Bilety kosztują 40 złotych.
Robert Kasprzycki, jeden z najbardziej znanych artystów polskiej piosenki autorskiej wystąpi 29 października o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Mościce.
Koncert zbiegnie się z 25-leciem pracy artystycznej muzyka. Nie zabraknie najbardziej znanych utworów, w tym „Trzymaj się wiatru kochana”, piosenki, która utrzymywała się na Liście Przebojów Trójki przez 22 tygodnie. Podczas koncertu widzowie usłyszą także m.in. „Niebo do wynajęcia”, „Mam wszystko, jestem niczym" a także najważniejsze utwory z pozostałych płyt Roberta Kasprzyckiego. Artyście towarzyszyć będą znakomici muzycy z formacji Kasprzycki Band, z którymi na stałe współpracuje. Wśród nich: Max Szelęgiewicz (gitara), Krzysztof Wyrwa (bas) i Adam Zadora (perkusja).
Koncert, organizowany w ramach cyklu „Spis Treści Poufnych”, poprzedzi spotkanie z Robertem Kasprzyckim.
Robert Kasprzycki - poeta, muzyk, kompozytor, felietonista i krytyk literacki zadebiutował na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył pierwszą nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Jego pierwszy album „Niebo do wynajęcia” ukazał się w 1997 r. Tytułowa piosenka dotarła do dużego grona słuchaczy i podobnie jak kilka innych piosenek z tego trafiła do kanonu polskiej piosenki poetyckiej. Jesienią 2006 roku ukazał się drugi album Kasprzyckiego – „Światopodgląd”. Premiera albumu miała miejsce na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jesienią 2007 r. nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się z kolei „Piosenki i Nie”, album, który jest zarazem tomikiem wierszy i śpiewnikiem. Najnowszy album „CZTERY”, miał premierę na antenie radiowej Trójki w październiku 2014 roku.
Koncert w CSM odbędzie się na scenie na antresoli. Bilety kosztują 40 złotych. Sprzedaż prowadzona jest on - line: www.csm.tarnow.pl oraz w kasie Centrum Sztuki Mościce.
Foto: Magdalena Świtek