Według danych na dzień 30 listopada w Tarnowie zameldowanych było 209 cudzoziemców z 40 państw. Największą grupę stanowią Ukraińcy; których jest 66. Drugie miejsce zajmują w tej klasyfikacji Mołdawianie. Zameldowanie na stały pobyt ma 99 osób, a pobytem czasowym legitymuje się 110.
Na koniec listopada w Tarnowie zameldowanych było 209 cudzoziemców, obywateli 40 państw z wszystkich kontynentów, z wyłączeniem rzecz jasna Antarktydy.
Zdecydowana większość z nich pochodzi z krajów nie należących do Unii Europejskiej. W gronie tym są trzy „rodzynki” - dwie osoby pochodzące z ZSRR i jedna z Jugosławii. Zameldowały się one w Tarnowie w czasie, kiedy te państwa istniały, a obecnie brak informacji o ich obywatelstwie.
Patrząc łącznie na wszystkich obcokrajowców, liczby tych zameldowanych na pobyt stały i pobyt czasowy są bardzo zbliżone; stały pobyt ma bowiem 99 spośród nich, a pobytem czasowym legitymuje się 110.
W gronie cudzoziemców zamieszkujących Tarnów zdecydowanie przeważają obywatele państw spoza Unii Europejskiej – jest ich 154. Największą grupę stanowią tu – co nie jest chyba niespodzianką – Ukraińcy; jest ich 66. Drugie miejsce zajmują w tej klasyfikacji Mołdawianie – 15 zameldowanych, a trzecie Rosjanie – 12 osób. Sporo jest także obywateli Wietnamu i Armenii, przy czym większość z nich zameldowana jest na pobyt stały (dziewięciu spośród jedenastu Wietnamczyków i siedmiu z dziesięciu obywateli Armenii). W gronie tarnowian znaleźć można również mieszkańców Algierii, Australii, Brazylii, Ekwadoru, Indii, Republiki Południowej Afryki czy USA oraz zameldowanych na stałe Indonezyjczyka i Irakijczyka.
Z grupy obywateli państw Unii Europejskiej najliczniejszą reprezentację mają w Tarnowie Włosi. Jest ich12, ośmiu zameldowanych na pobyt stały, czterech na pobyt czasowy. W Tarnowie spotkać można też ośmiu Austriaków, siedmiu Niemców oraz sześciu obywateli Wielkiej Brytanii.
Od końca ubiegłego roku, liczba obcokrajowców w Tarnowie uległa niewielkiej zmianie. Według stanu na 31 października 2016 roku było ich bowiem 206. Niewiele zmieniła się także struktura dotycząca czasu zameldowania. W ubiegłym roku na pobyt stały zameldowanych było 105 obcokrajowców, a na pobyt czasowy 101. Porównując raporty z tych lat, zauważyć można także niedużą zmianę dotyczącą państw, z których wywodzą się tarnowscy obcokrajowcy. W porównaniu z ubiegłym rokiem z listy ubyły Dania, Pakistan i Syria, a pojawiły się na niej Brazylia, Indie oraz Rumunia.