Forum rozpoczęte

Wystąpieniem inauguracyjnym „Promocja polskiej polityki zagranicznej poprzez media polonijne i krajowe” Jana Borkowskiego z Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozpoczęło się w Tarnowie XVII Światowe Forum Mediów Polonijnych Tarnów – Śląsk 2009. W inauguracji, poza uczestnikami Forum, udział wzięli przedstawiciele Senatu RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz władze województwa małopolskiego i samego Tarnowa.

8 września o godzinie 9.30 odbyła się uroczysta inauguracja XVII Forum Mediów Polonijnych Tarnów – Śląsk 2009.
Forum jest największym przedsięwzięciem w dziedzinie mediów, adresowanym do dziennikarzy polskojęzycznych z całego świata. Biorą w nim udział polskie i polonijne redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne, portale internetowe. W tym roku w Forum będzie uczestniczy około 150 dziennikarzy z 25 krajów.

W inauguracji udział wzięli przedstawiciele Senatu RP, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, władze województwa małopolskiego i miasta Tarnowa. Wystąpienie inauguracyjne „Promocja polskiej polityki zagranicznej poprzez media polonijne i krajowe” wygłosił Jan Borkowski z MSZ.

Podobnie jak w latach ubiegłych Forum rozpoczęło się w Tarnowie, a następnie prezentować i promować będzie jedno z polskich województw – w tym roku województwo śląskie. Do Katowic uczestnicy Forum wyjadą 8 września w godzinach popołudniowych.08.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Biorąc pod uwagę infalcję i ogólną sytuację gospodarczą, sądzę, że moja sytuacja w ciągu najbliższego roku:
| | | |