Rok Miasta Tarnowa

Rok 2010 będzie „Rokiem Miasta Tarnowa”. Ma to związek z przypadającą w przyszłym roku 680 rocznicą lokacji miasta, oraz kilkoma innymi rocznicami, np. stulecia oddania do użytku obecnego dworca kolejowego. Radni zobowiązali prezydenta do przedstawienia programu i kosztorysu obchodów w grudniu bieżącego roku.

W Tarnowie rozpoczęto przygotowania do obchodów przypadającej w roku przyszłym 680 rocznicy uzyskania praw miejskich. Oprócz okrągłej rocznicy lokacji w roku przyszłym przypada również setna rocznica oddania do użytku dworca kolejowego, miejskiej sieci wodociągowej oraz elektrowni.
10 września radni podjęli uchwałę mówiącą, iż rok 2010 będzie „Rokiem Miasta Tarnowa”. Jednocześnie zobowiązano prezydenta miasta do przedłożenia w grudniu programu i kosztorysu obchodów jubileuszu. Wstępny program został już opracowany, punkty kulminacyjne zaplanowano na marzec i czerwiec. - W marcu, w rocznicę nadania Tarnowowi praw miejskich, kolejna osoba zasłużona dla miasta otrzyma tytuł Ambasadora Tarnowa. Zorganizowane zostaną ponadto Słodkie Urodziny Miasta, w czerwcu natomiast pragniemy zorganizować Zderzenia, czyli święto miasta i duży koncert – mówiła podczas sesji Rady Dorota Skrzyniarz, zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa.
Na wiosnę swoją premierę będzie miała Encyklopedia Tarnowa, wydawana właśnie z okazji jubileuszu. Jest ona prawie gotowa, aktualnie wszystkie hasła przesłano do PWN w celu opracowania leksykalnego.
11.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |