Kolejne spółki do sprzedaży

Zgodnie ze strategią przedstawioną w prospekcie emisyjnym, Azoty Tarnów porządkują grupę kapitałową . W 2010 roku na rynek NewConnect mogą trafić dwie spółki zależne Azotów Tarnów.

Zakłady Azotowe w Tarnowie prowadzą zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży czterech spółek zależnych. - W przypadku dwóch spółek zależnych pozostało nam już właściwie podpisanie umowy, w innych przypadkach negocjacje są na końcowym etapie. Dlatego do końca października na pewno sprzedamy dwie spółki, a jest bardzo prawdopodobne, że cztery - powiedział Jerzy Marciniak, prezes zarządu Azotów Tarnów,.

Sprzedaż udziałów w części spółek zależnych, które nie mają znaczenia strategicznego dla Azotów Tarnów i porządkowanie grupy to konsekwentna realizacja przedstawionej w prospekcie emisyjnym strategii tarnowskiej spółki. Docelowo, zgodnie z planem zapisanym w prospekcie emisyjnym, w grupie kapitałowej Azotów Tarnów mają pozostać cztery spółki: JRCh, Koltar, Automatyka i Biprozat. Azoty zachowają w nich pakiet przynajmniej 51 proc. udziałów.

Jak poinformował Jerzy Marciniak, w przyszłym roku na rynek NewConnect mogą trafić dwie spółki zależne Azotów Tarnów. - W 2010 roku na rynek NewConnect, obok wcześniej zapowiadanej JRCh, może trafić też podmiot powstały z połączenia Automatyki i Elzatu. Pod warunkiem, że nie dojdzie wcześniej do sprzedaży udziałów w Elzacie. Jeśli skonsolidowana spółka trafi na NewConnect, na pewno nie pozbędziemy się w niej większościowego udziału - mówi Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Azotów Tarnów. Automatyka zajmuje się projektowaniem, wykonawstwem, obsługą i serwisem przemysłowych systemów pomiarów i sterowania. Z kolei Zakład Remontów Elektrycznych oraz Instalatorstwo Elektryczne Elzat wykonuje prace związane z usługami w branży elektrycznej.
14.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w wyborach parlamentarnych?
| | | |