Ekologicznie i odblaskowo

22 wrześni, w Dniu Bez Samochodu, prezydent Ryszard Ścigała zaprosił dziennikarzy do ekologicznego autobusu i zafundował im wycieczkę po terenach niektórych miejskich inwestycji. Dziennikarzom towarzyszyli młodzi, bardzo pro-ekologiczni rowerzyści.

22 września odbyła się objazdowa konferencja prasowa, podczas której prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała prezentował wraz z kierownikami budów niektóre miejskie inwestycje. Zaproszeni dziennikarze mogli zapoznać się z pracami remontowymi w tarnowskim teatrze, z budową ośrodka rehabilitacji przy ulicy Mostowej, w którym pojawić ma się kriokomora, z pracami związanymi z budową przebicia Kołłątaja – Gumniska oraz z remontem i przebudową bursy międzyszkolnej w Mościcach.
Jako że 22 września ogłoszony jest Dniem Bez Samochodu, objazd odbywał się ekologicznym autobusem miejskim, w towarzystwie policyjnej eskorty na motorach, a dziennikarzom towarzyszyli odblaskowi rowerzyści – uczestnicy odbywającego się w Tarnowie I Ogólnopolskiego Forum Młodych Samorządowców. Od rowerzystów właśnie prezydent otrzymał specjalną rezolucję do postulatu której solennie obiecał odnieść się jak najpoważniej.
O godzinie 16.00 z Placu Sobieskiego wyruszy peleton rowerowy. W taki sposób zwolennicy jednośladów chcą przekonywać, że w mieście bez samochodu da się żyć.

REZOLUCJA
Komisja Sportu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie pragnie wyrazić swoje zdecydowane poparcie dla międzynarodowej kampanii „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Ponadto, na najwyższy szacunek zasługują ostatnie działania tarnowskiego magistratu mające na celu uczynienie Naszego Miasta przyjaznym dla rowerzystów.
Przedstawiciele młodzieży Powiatu Tarnowskiego zgromadzeni na zorganizowanej przez Młodzieżowa Radę Miejską debacie Open Space na temat polityki młodzieżowej w subregionie opowiedzieli się zdecydowanie za zwiększeniem ilości infrastruktury rowerowej w Tarnowie i okolicach.
Mając powyższe na uwadze, Komisja Sportu zwraca się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości połączenia ścieżką rowerową Lasku Lipie, z Górą Świętego Marcina. Takie rozwiązanie zapewni połączenie dwóch wyjątkowo atrakcyjnych miejsc w naszym mieście i w znaczący sposób uatrakcyjni infrastrukturę czasu wolnego w Naszym Mieście.
22.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |