Kto zostanie ekologiem roku?

Już w najbliższą sobotę w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wielki finał konkursu „Dbajmy o środowisko - to takie proste!”. Pół tysiąca młodych ekologów z całej Polski będzie promowało ideę troski o środowisko walcząc jednocześnie o cenne nagrody dla swojej szkoły. Uczniów z województwa małopolskiego reprezentować będą zwycięzcy regionalnych półfinałów - młodzież z Tarnowa, Krakowa i Starej Wsi.

Już w najbliższą sobotę w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wielki finał konkursu „Dbajmy o środowisko – to takie proste”, w ramach akcji „Tesco dla szkół i dla środowiska”, która odbywa się już po raz siódmy. W tym roku organizatorzy ogłosili konkurs „Dbajmy o środowisko – to takie proste”. Pierwszy etap tego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów konkursu zakończył się w maju tego roku. Wzięło w nim udział prawie 500 szkół z całej Polski angażując w sumie 40 000 osób.

W finale 500 młodych ekologów z całej Polski będzie promowało ideę troski o środowisko walcząc jednocześnie o cenne nagrody dla swojej szkoły – przede wszystkim nowoczesną pracownię naukową. Będą w tej grupie również uczniowie z Tarnowa, zwycięzcy regionalnych półfinałów.

Finał będzie się składał z trzech konkurencji - testu wiedzy o ekologii, testu kreatywności
i sprawdzianu umiejętności praktycznych w zakresie ochrony środowiska.
Patronat nad tegorocznym konkursem objęli: Ministerstwo Środowiska, instytuty Polskiej Akademii Nauk - Rada Upowszechniania Nauki, Instytut Geofizyki oraz Instytut Nauk Geologicznych. Partnerem merytorycznym jest Fundacja Instytutu Nowoczesnej Edukacji.

W finałach poprzednich sześciu edycji konkursu „Tesco dla szkół” nagrody otrzymało już ponad 11 tysięcy gimnazjów i szkół podstawowych, które zostały wyposażone w pracownie komputerowe i multimedialne, a także sprzęt dydaktyczno-sportowy o łącznej wartości ponad 12 mln zł.
Już 26 września będziemy mogli się przekonać, czy nowoczesna pracownia naukowa warta 50 tysięcy złotych znajdzie swoje miejsce w tarnowskiej szkole.
24.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |