Da się walczyć z dzikimi wysypiskami

W Gminie Dębica co roku wykrywane są dzikie wysypiska śmieci. Straż Gminna podejmuje interwencje natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i dzięki temu wykrywalność sprawców w tym roku wynosi 100%.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wykryto kolejne nielegalne wysypiska śmieci na terenie gminy Dębica.
W Pustkowie pewien pan wysprzątał obórkę i wyrzucił śmieci na podwórko sąsiada, za co otrzymał mandat w wysokości 200 złotych i nakaz sprzątnięcia śmieci. W lesie w Nagawczynie znaleziono natomiast siedem worków śmieci, które wyrzucił tam mieszkaniec Dębicy, twierdząc, iż Zakład Usług Miejskich nie chciał ich przyjąć. Sprawcę wykryto już tego samego dnia, w którym nastąpiło zgłoszenie.

Sprawcy muszą uprzątnąć śmieci na własny koszt. W przypadku nie zastosowania się do tego nakazu, Straż ponownie interweniuje.

Na szczęście z roku na rok liczba dzikich wysypisk na terenie Gminy Dębica maleje. Dwa lata temu dużych składowisk śmieci wykryto 25, rok temu już liczba ich zmalała do 19.
24.09.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |