Nowe zadania, nowe obowiązki

 Rozmowa z Tomaszem Stelmachem, etatowym członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego

 

Po ostatnich wyborach w Pana działalności samorządowej zmieniło się jedno – nadal jest Pan członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego, ale teraz już w charakterze etatowego pracownika. Co ta zmiana oznacza?

Oznacza to, że musiałem zmienić miejsce zatrudnienia i to po bez mała trzech latach. Zakończyłem swoją zawodową przygodę z tarnowskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Kierowanie tą jednostką kształcącą zawodowo i wychowującą młodzież dało mi wiele nowych doświadczeń i umiejętności również tych niezbędnych w kierowaniu zespołami wieloosobowymi.  Natomiast moja obecna praca dla społeczeństwa subregionu, już w pełnym wymiarze godzinowym w Zarządzie Powiatu Tarnowskiego, jest kontynuacją mojego zaangażowania w sprawy społeczne z  kadencji w latach 2014-2018, gdy pracowałem z Zarządzie jako przedstawiciel Rady Powiatu. Myślę, że obecnie moja skuteczność jako radnego powiatu reprezentującego Gminę Tarnów dzięki tej zmianie jedynie się wzmocni, a tego zapewne oczekują moi wyborcy.

Jakie zagadnienia podlegają Panu do dokonaniu podziału obowiązków?

Pan Starosta dzieląc obowiązki, jak to się kolokwialnie mówi, „nie pożałował mi” zadań i nowych obowiązków. Oczywiście żartuję. Nie boję się nowych wyzwań i zadań do wykonania, a będę miał szeroki wachlarz obowiązków począwszy od Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji, poprzez Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa, Wydział Rozwoju Powiatu, a na Biurach Inwestycji Powiatowych i Zamówień Publicznych skończywszy. Będę miał też zaszczyt, bo tak to odbieram, pomagać dyrektorowi Łukaszowi Gajowi w kierowaniu Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej czyli naszej flagowej jednostki kultury, a jednocześnie naszego niewątpliwie atutu promocyjnego, dzięki któremu jesteśmy rozpoznawalni w całym kraju a nawet szerzej.

Jakie, Pana zdaniem, te najbliższe pięć lat będzie dla Samorządu Powiatu Tarnowskiego?

Największą inwestycją infrastrukturalną tej kadencji będzie przebudowa drogi powiatowej Karwodrza – Ładna. Droga ta stanie się po zakończeniu tej kilkudziesięciomilionowej inwestycji drogą o charakterze subregionalnym. Za podobne kwoty idące w dziesiątki milionów złotych będziemy dygitalizować nasze zasoby geodezyjne w ramach projektu E-usługi w informacji publicznej. Ponadto na najbliższe pięć lat przewiduję stabilny rozwój całego powiatu, równomierne rozłożenie akcentów  inwestycyjnych we wszystkich 16 gminach, które posiadają powiatową infrastrukturę drogową, wsparcie doposażenia dla OSP na co najmniej obecnym, a niespotykanym w innych powiatach naszego województwa poziomie oraz stabilne i spokojnie funkcjonowanie powiatowych jednostek organizacyjnych. Ten spokój jest zapewniony przez werdykt wyborców powierzających pełnię władzy w naszym samorządzie powiatowym radnym Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście wiąże się to również z pełną odpowiedzialnością, która spoczywa na nas od października.

Co Pan stawia sobie za priorytet – co chce osiągnąć, jakich spraw szczególnie pilnować w tej kadencji samorządu?

Priorytet w moim przypadku jest niezmienny od dwóch kadencji, to poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych dzięki odnowie nawierzchni dróg i budowie chodników oraz poprzez doposażeniowe sprzętowe dla poszczególnych jednostek OSP. Następną działką, na której będę aktywnie działał ,to krzewienie nowoczesnego patriotyzmu wśród młodzieży zarówno gminy Tarnów jak i całego powiatu tarnowskiego. Przykładowo dzięki mojej inicjatywnie od 17 grudnia tego roku w moich rodzinnych Koszycach Wielkich obok szkolnej hali widowiskowo-sportowej będzie można obejrzeć plenerową wystawę IPN pod nazwą „Ojcowie Niepodległości” zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będę również kontynuował, na wiosnę 2019 roku, organizację bezpłatnych wyjazdów dla młodzieży ze szkół na mecze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, gdyż ta inicjatywa spotkała się z dobrym przyjęciem najmłodszych mieszkańców gminy Tarnów.

27.12.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |