Podsumowano zbiórkę surowców

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej zwyciężyła gminną rywalizację, w której pod uwagę bierze się efekty zbiórki surowców wtórnych. Warto się było trudzić, bo samorząd co roku nagradza najlepszych nagrodą finansową pozwalającą zmniejszyć koszty wycieczek szkolnych.

Rywalizacja pomiędzy szkołami gminy Dębno prowadzona jest już od kilku lat. – To forma zwrócenie uwagi na problemy ochrony środowiska i zachęta do takich zachowań, które pozwalają chronić nasze zasoby naturalne – mówi Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno. Co roku szkoły przystępują do współzawodnictwa, którego reguły są proste. Trzeba zbierać surowce wtórne takie jak plastik, szkło, zużyte baterie czy papier, oddawać je Zakładowi Usług Komunalnych, który na podstawie informacji o liczbie dzieci w poszczególnych szkołach oblicza średnią przypadającą na jednego ucznia. Wygrywa ta szkoła, która w przeliczeniu na jednego ucznia zebrała najwięcej.
W podsumowanym właśnie ekologicznym współzawodnictwie w ubiegłym roku szkolnym wzięły udział szkoły w Łoniowej, Niedźwiedzy, Porąbce Uszewskiej, Woli Dębińskiej, Dębnie, Jaworsku, Biadolinach Szlacheckich oraz przedszkole w Woli Dębińskiej. W sumie zebrały one prawie 10812,5 kg odpadów.
Najlepsza okazała się szkoła w Łoniowej, która zebrała łącznie 2334 kg. W przeliczeniu na jednego ucznia dało to ponad 44 kg. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięska szkoła otrzyma z budżetu gminy nagrodę w wysokości tysiąca
13.10.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |