Wszystko jest liczbą

 Nowy rok Muzeum Okręgowe w Tarnowie rozpocznie wystawą interaktywną w Muzeum Etnograficznym. W poniedziałek, 13 stycznia, muzeum zaprasza na wernisaż ekspozycji wypożyczonej z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie „Wszystko jest liczbą”. Wystawa czynna będzie do 8 marca.

 

W poniedziałek, 13 stycznia o godzinie 12.00, Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na wernisaż pierwszej wystawy w nowym roku. W wyremontowanym Muzeum Etnograficznym przy ulicy Krakowskiej 10 otwarta zostanie ekspozycja wypożyczona z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie „Wszystko jest liczbą”.

Wystawa jest kontynuacją cyklu wystaw interaktywnych o charakterze edukacyjnym, rozpoczętego przez Muzeum UJ w 2000 roku wystawą „Nauki dawne i niedawne”. Była to pierwsza inicjatywa tego typu zrealizowana w Polsce. Podczas zwiedzania wystawy można m.in. przeprowadzić dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy.

Celem projektu jest popularyzowanie matematyki, ukazanie, że matematyka towarzyszy nam we wszystkich aspektach naszego życia. Ma uświadomić widzom, że niemal każda aktywność ma związek z matematyką. Wstęp na wernisaż wystawy, która czynna będzie do 8 marca, jest wolny.

11.01.2020
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |