Dostosowanie przedszkoli i żłobków do wymogów sanitarnych związanych z epidemią kosztowało budżet Tarnowa 300 tysięcy złotych. Miasto zdecydowało, że przygotowane placówki czynne będą także w czasie wakacji.
Tarnowskie przedszkola publiczne będą czynne w czasie wakacji. - Liczba dzieci uczęszczających w lipcu i sierpniu do przedszkoli będzie uzależniona od potrzeb rodziców i wymogów sanitarnych – informuje Bogumiła Porębska, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Decyzją rządu, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, 16 marca zamknięto przedszkola w całej Polsce. Zajęcia edukacyjne zawieszono już wcześniej, bo 12 marca, przez dwa dni jednostki mogły jednak prowadzić tak zwane działania opiekuńcze. Od 6 maja placówki mogły zostać z powrotem otwarte, ale z obostrzeniami i zachowaniem odpowiednich reżimów sanitarnych.
Otwarcie miejskich placówek, do którego doszło ostatecznie 25 maja, poprzedzone było intensywnymi przygotowaniami dotyczącymi wdrożenia wszystkich zasad bezpieczeństwa. Dostosowanie przedszkoli i żłobków do wymogów określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego w Tarnowie kosztowało 300 tysięcy złotych.
Początkowo w grupie mogło przebywać 12 dzieci. 4 czerwca GIS zwiększył tę liczbę do 16. Nie zmieniły się natomiast najważniejsze wytyczne: z sal usunięto zabawki, których nie da się dezynfekować, a dziecko, które zdradza jakiekolwiek objawy choroby, nie może zostać przyjęte do przedszkola.