Stary budynek zostanie gruntowanie przebudowany i zmodernizowany, w nowym działać będzie sześć oddziałów. Obydwa połączone zostaną przewiązką. Rozbudowa przedszkola w Krzyżu mogłaby ruszyć już, ale ruszy w sierpniu. W lipcu wciąż jeszcze będą tu urzędować przedszkolaki.
30 czerwca miasto przekazało plac budowy firmie EKO-REM-BUD, która wygrała przetarg na rozbudowę Przedszkola Publicznego nr 15 w Krzyżu. Firma przystąpi do pracy w sierpniu, gdyż w lipcu obiekcie obecne są jeszcze przedszkolaki. Według umowy inwestycja ma się zakończyć w ostatnim dniu lipca 2022 roku. Generalna modernizacja przedszkola, zgodnie z zawartą umową, ma kosztować 5 mln 352 tys. złotych, w efekcie powstanie nowy budynek połączony z dotychczas istniejącym przewiązką. Stary budynek zostanie gruntowanie przebudowany i zmodernizowany. W nowym budynku, na parterze oraz na pierwszym piętrze, zlokalizowane będą wszystkie pomieszczenia przeznaczone na pobyt dzieci (sale zajęciowe, sala gimnastyczna, sanitariaty, szatnia i inne). Poddasze pełnić funkcję kondygnacji technicznej - wentylatorowni. W planowanym do przebudowy istniejącym budynku przedszkola na parterze znajdzie się kuchnia z zapleczem, zaś na pierwszym piętrze część administracyjno-socjalna.
W nowym przedszkolu działać będzie sześć oddziałów. Cztery sale zajęciowe oraz sala gimnastyczna usytuowane będą na parterze nowego budynku, z bezpośrednim wyjściem na taras i ogród. Dwie sale zajęciowe zlokalizowane będą na piętrze i również będą miały bezpośrednie wyjście na taras, bowiem na części budynku zaplanowany jest tzw. zielony dach w formie tarasu.
Podczas realizacji inwestycji przedszkole nie zostanie zamknięte: najpierw powstanie nowy budynek, dzieci zostaną do niego przeniesione, a później rozpocznie się modernizacja starego obiektu.
Po zakończeniu inwestycji przedszkole będzie miało łącznie 1 328,40 m kw. powierzchni użytkowej (budynek obecnie użytkowany – ok. 353 m kw., nowy budynek 975,5 m kw.)
Na niezabudowanej obecnie części działek, gdzie znajduje się przedszkole przewiduje się tereny zielone z tzw. małą architekturą (ławki, kosze, stojaki rowerowe, ogrodzenie placów i inne) oraz plac zabaw podzielony na kilka części, w zależności od zróżnicowania wiekowego przedszkolaków.