Uczą eko - jazdy

Kolejna nowa propozycja tarnowskiego Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego dla kierowców polega na sprawdzeniu umiejętności i doskonaleniu prawidłowej techniki prowadzenia pojazdu. Kursy eko - jazdy są adresowane głównie do kierujących samochodami ciężarowymi. Szkolenia kończą się wydaniem certyfikatu

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oferuje kierowcom dodatkowe szkolenia z zakresu eko – jazdy. – Tym razem pomagamy kierowcom nauczyć się jeździć oszczędnie, płynnie i bezpiecznie, ograniczając przy tym zużycie paliwa – mówi Jan Kornaś, kierownik ośrodka szkolenia tarnowskiego MORD, organizator szkoleń.
Kursy eko-jazdy są adresowane głównie do kierujących samochodami ciężarowymi. Podczas zajęć mogą popracować nad zmianą techniki jazdy i wyeliminować nieprawidłowe nawyki. - Z naszych doświadczeń wynika, że można ograniczyć zużycie paliwa od 6 do 8 litrów na sto kilometrów – mówi Jan Kornaś. – Podczas zajęć uświadamiamy kierowcom, że sami mogą doprowadzić do zmniejszenia zużycia paliwa, uczynić jazdę bardziej bezpieczną i ekonomiczną a, a w efekcie ograniczyć skażenie środowiska.
Tarnowski MORD jest jednym z nielicznych w Małopolsce ośrodków organizujących tego typu szkolenia. Zajęcia odbywają się w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Organizowane są w odpowiedzi na kolejne zgłoszenia. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy techniki jazdy. - Pracujemy z kierowcami cały dzień – mówi Jan Kornaś. – Zaczynamy od krótkiego uświadomienia celu i sposobu przeprowadzenia szkolenia, a następnie jazdy, w trakcie której pilnie obserwujemy sposób prowadzenia pojazdu i rejestrujemy błędy, jakie popełniają w jej trakcie. Następnie, podczas zajęć teoretycznych, przekazujemy informacje o eko-jeździe i jej zasadach, bezpieczeństwie, a także najnowszych rozwiązaniach technicznych.
Uzbrojeni w taką wiedzę kierowcy znów mają zajęcia praktyczne. Prowadzący na bieżąco korygują błędy. Na zakończenie każdy uczestnik szkolenia otrzymuje porównanie wyników obu jazd. Szkolenia kończą się wydaniem certyfikatu.
Szczegółowych informacji o kursach można zasięgnąć w dziale szkolenia tarnowskiego MORD, tel. (14) 626 95 12.
28.10.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |