Anna Maria Jopek – dodatkowy koncert

 Z okazji 9 rocznicy śmierci Edwarda Żentary, byłego dyrektora tarnowskiej sceny, 13 września odbędą się wyjątkowe koncerty. Anna Maria Jopek z zespołem wystąpi najpierw w kameralnej, teatralnej przestrzeni, później zaśpiewa na zielonym dachu teatru.

 

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie przygotowane z okazji 9 rocznicy śmierci Edwarda Żentary. 13 września o godzinie 17.00, w teatralnej, kameralnej przestrzeni zaśpiewa Anna Maria Jopek z zespołem. - Długo zabiegaliśmy o obecność Anny Marii Jopek na koncercie w naszym teatrze –mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru. - Nasi widzowie i wielbiciele talentu pani Anny zarazem, będą mieli wyjątkową okazję posłuchać znakomitych, audiofilskich utworów w naszej kameralnej przestrzeni. To tym większa gratka, że dwa miesiące później wystąpi przed warszawskim koncertem Stinga na PGE Narodowym. Takich wydarzeń nie można po prostu przegapić!

Wszyscy, którym nie udało sie kupić biletu na koncert o godzinie 17.00, mogą posłuchać artystki o godzinie 20.00, gdy występować będzie z akustycznym koncertem na Scenie na Dachu. W razie niepogody, także ten występ odbędzie się na dużej scenie teatru.

Rezerwacje i sprzedaż biletów w tarnowskim teatrze, tel. 784 976 025, 668 323 998

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Bilety na  koncert o godz. 20:00 kosztują 100 zł od osoby.

 

Anna Maria Jopek - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk "Słowiański Bazar" w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem.

Edward Żentara nim trafił do Tarnowa, występował na deskach wielu teatrów w Polsce, m.in. w Lublinie, Warszawie, w Krakowie i Szczecinie; był dyrektorem artystycznym teatru w Koszalinie. Szerszej publiczności dał się poznać, grając m.in. w: "Karate po polsku" Wojciecha Wójcika,  "Siekierezadzie" Witolda Leszczyńskiego czy "Trzech młynach" Jerzego Domaradzkiego. Za role w tych filmach został uhonorowany nagrodą Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik "Ekran". Od lipca 2008 r. do maja 2011 r. był dyrektorem tarnowskiej sceny, gdzie wyreżyserował spektakle: "Zbrodnia i kara", "Rozmowy z katem" oraz "Przyjazne dusze".

 

01.09.2020
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |