Coraz lepiej

 Od początku sezonu grzewczego funkcjonariusz tarnowskiej Straży Miejskiej wystawili zaledwie 13 mandatów za spalanie niewłaściwego materiału, przy ponad 200 przeprowadzonych kontrolach. To znak, że mieszkańcy miasta coraz większą wagę przywiązują do tego, co i jak spalają.

 

- Mieszkańcy mają coraz lepszą wiedzę na temat palenia w kominach – mówi Aldona Świątek z referatu porządkowego Straży Miejskiej w Tarnowie. Od początku sezonu grzewczego strażnicy przeprowadzili 220 kontroli palenisk, wystawiając tylko 13 mandatów – 10 za spalanie odpadów i 3 za spalanie mokrego drewna. - Widać, że wszystko idzie w lepszym kierunku. Ludzie mają coraz większą świadomość tego, co i jak mogą spalać. Podczas kontroli strażnicy przeprowadzają także rozmowy informujące o przepisach dotyczących spalania – dodaje strażniczka.

Problemy pojawiają się w przypadku mieszkańców zgłaszających nieprawidłowości - wiele takich interwencji jest niepotrzebnych. Wynika to z braku wiedzy mieszkańców o tym, jak wygląda nieprawidłowy dym. Alarmować mieszkańców powinien głównie ten żółty lub czarny. Znaczący jest także sam zapach, który unosi się w powietrzu – jest gryzący i szczypiący w nozdrza i oczy.

 

15.02.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |