Dość wolne łatanie pozimowych ubytków na tarnowskich ulicach teraz powinno przyspieszyć, bo z produkcją ruszyła wytwórnia mas bitumicznych. A ubytki są widoczne na wielu asfaltowych nawierzchniach. Miejsca, w których konieczna jest interwencja ekip remontowych, mogą również zgłaszać mieszkańcy.
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie kontynuuje pozimowe naprawy dróg. Inwentaryzację uszkodzeń prowadzą pracownicy firmy, a miejsca, w których konieczna jest interwencja ekip remontowych, mogą również wskazywać mieszkańcy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: zdik@zdik.tarnow.pl lub informować telefonicznie pod nr tel. 14 688 31 00 – w dni robocze od godziny 7.30 – 15.30. Duże i częste cykle zmian temperatur, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, spowodowały sporo strat na miejskich jezdniach. Jest ich znacznie więcej niż w poprzednich latach. Od dawna zimą nie notowano tak niskich temperatur. Dlatego też Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych już prowadziło remonty, mimo że stacjonarne wytwórnie masy asfaltowej jeszcze nie pracowały. Zdecydowano się na użycie recyklerów. - To coraz powszechniej stosowane maszyny, które umożliwiają ogrzanie i powtórny przerób materiału asfaltowego – tłumaczy Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Dzięki zastosowaniu recyklerów można prowadzić drobne prace niezależnie od pory roku, na przykład właśnie w okresie przerw technologicznych wytwórni mas bitumicznych. Maszyny te pozwalają na wykorzystanie materiału pochodzącego z remontowanych nawierzchni, co ma duże znaczenie także dla naszego budżetu. Należy jednak zaznaczyć, że postęp realizacji prac w tej technologii jest mniejszy, dlatego też prosimy o wyrozumiałość mieszkańców i kierowców.
Do poniedziałku 1 marca łatanie pozimowych ubytków w miejskich jedniach posuwało się dość wolno, bo drogowcy musieli czekać, aż ruszą z produkcją wytwórnie gorących mas bitumicznych. Dotychczas bywało, że najbardziej groźne ubytki łatane były „na zimno”, ale to zabezpieczenie tymczasowe, stosowane w najbardziej newralgicznych punktach, którego trwałość wynosi do kilku tygodni.
1 marca ruszyła z produkcją gorących mas wytwórnia w Skrzyszowie, z którą tarnowskiego Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ma podpisaną umowę i obecnie prace na drogach powinny mocno przyśpieszyć o położone na asfalcie łaty powinny być znacznie trwalsze.