Co z tymi odpadami

 Wciąż nie wszyscy wiedzą, jak poprawnie segregować odpady. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie przygotowało więc praktyczny poradnik, który podpowiada, jak to robić.

 

Gdzie wyrzucić słoiczek po kremie? Do którego kosza ma trafić karton po mleku? Czy stłuczoną doniczkę można wyrzucić do pojemnika na szkło? A co z resztkami po obiedzie? Na te i wiele innych pytań odpowiada przygotowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej praktyczny poradnik. Od początku roku każdy mieszkaniec Tarnowa musi segregować bioodpady. Jednak, jak wskazuje MPGK, nie wszyscy tarnowianie wiedzą, jak poprawnie to robić. Pomoże w tym przejrzysta broszurka o sortowaniu bioodpadów oraz innych śmieci, która trafiła do skrzynek pocztowych mieszkańców. Ci, którzy jej nie dostali, znajdą ją na stronie internetowej tutaj.

W poradniku znajdują się informacje m.in. o tym, jak zapobiegać powstawaniu odpadów. MPGK rozwiewa także wszelkie wątpliwości co do segregowania poszczególnych kategorii śmieci, odpowiada na pytania, gdzie wyrzucić odpady wielkogabarytowe. Krok po kroku został też opisany proces tworzenia własnego kompostownika. Wszystko to podane w prosty i przejrzysty sposób, warto więc wykorzystać przygotowane materiały, aby jeszcze lepiej segregować odpady w domach, nie narażając się na nałożenie podwyższonej opłaty za nieodpowiednie prowadzenie selektywnej zbiórki.

 

08.04.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |