Ministerialne wsparcie dla TCK

 Na przekór panującej pandemii i braku imprez, Tarnowskie Centrum Kultury pracuje i planuje. W ślad za planowaniem składa wnioski o dofinansowanie poszczególnych wydarzeń, w ramach licznych programów ogłoszonych przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Są już pierwsze efekty.

 

Mimo panującej pandemii i obostrzeń związanych z jej przeciwdziałaniem oraz  brakiem imprez, Tarnowskie Centrum Kultury pracuje i planuje.

A ponieważ, wbrew wszystkiemu, zaplanowanych zostało sporo imprez, w ślad za tym TCK złożyło kilka wniosków z różnych programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłoszonych na bieżących rok, o dofinansowanie działalności.

Są pierwsze efekty. Decyzją ekspertów Narodowego Centrum Kultury, wniosek "Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną" złożony w ramach programu Kultura Dostępna 2021, otrzymał dofinansowanie w wysokości 13 tysięcy złotych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Zadanie przewiduje dostarczenie przez TCK wydarzeń artystycznych osobom, które pomimo życia w mieście i teoretycznej bliskości miejsc aktywności kulturalnej, z przyczyn zdrowotnych, życiowych lub losowych nie mogą korzystać z oferty kulturalnej. To seria kameralnych koncertów z repertuarem klasycznym oraz rozrywkowym w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Affetto w miejscach, w których dostęp do oferty kulturalnej jest bardzo ograniczony lub nie ma go wcale, tj. szpital, dom pomocy społecznej, czy dom dziecka. Koncerty zaplanowane są na lato 2021.
To drugi pozytywnie rozpatrzony wniosek, złożony na działalność kulturalną przez TCK w bieżącym roku.
Decyzją ekspertów Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego, na tegoroczną, jubileuszową 35. Tarnowską Nagrodę Filmową dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Programu MKDNiS 2021 – Film

wynosi 52.200 złotych.

 

08.04.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |