Lepsi od KSZO

Piłkarze ręczni Unii Tarnów pokonali na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 32:25. Mecz nie był porywającym widowiskiem, przez większą część meczu przewaga tarnowian oscylowała wokół 7 – 9 bramek. Unia zajmuje w tabeli II ligi czwartą lokatę mając zdobytych w siedmiu meczach dziewięć punktów i tracąc do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska – cztery punkty.

Szczypiorniści Unii Tarnów wzbogacili się w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski o trzy punkty, ale mecz nie był wielkim sportowym widowiskiem. Jako pierwsi bramkę zdobyli co prawda goście, jednak już po pięciu minutach gry tarnowianie prowadzili 5:2. Przewaga Unii systematycznie rosła, by osiągnąć w 20 minucie poziom dziewięciu bramek (14:5). Pod koniec pierwszej połowy na parkiecie pojawili się zawodnicy, którzy częściej oglądają mecz z ławki rezerwowych, dlatego na przerwę tarnowianie schodzili prowadząc „zaledwie” różnicą siedmiu trafień.
Pierwszą bramkę w drugiej połowie również zdobyli piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego, wszystko szybko jednak wróciło do normy i ponownie przewaga gospodarzy urosła do dziewięciu goli. Pięć minut przed końcem Unia prowadziła 30:21, gościom udało się zniwelować tę przewagę do sześciu bramek (30:24), ale ostatnie słowo należało do piłkarzy Unii.
Tarnowianie zajmują w lidze czwartą lokatę w gronie 10 zespołów. Mają na swoim koncie dziewięć punktów zdobytych w siedmiu meczach i cztery punkty straty do lidera – ekipy Grunwaldu Ruda Śląska.

Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 32:25 (17:10)
Bramki dla Unii: Bieś 10, Gąsior 6, Siedlik 6, Hudzik 3, Tokarski 3, Ciapała 2, Ziętkowski 2