Pożegnanie jesieni

Piłkarze Unii Tarnów w ostatnim meczu rundy jesiennej na własnym boisku efektownie zwyciężyli Górnika Wieliczka 4:2. Wygrana cieszy tym bardziej, że do przerwy tarnowianie przegrywali 1:2 i wydawało się, że szanse na zwycięstwo mają minimalne. Unia zajmuje w tabeli trzecie miejsce, mając 32 punkty, dziewięć punktów straty do lidera i do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Początek meczu nie zapowiadał efektownego sukcesu gospodarzy. Tarnowianie co prawda w ciągu pierwszych kilku minut oddali dwa strzały na bramkę Górnika, ale ani Kazik, ani Węgrzyn nie trafili jednak do siatki, a po pięciu minutach gry było już 1:0 dla Górnika. Po rzucie wolnym celnym uderzeniem głową z odległości pięciu metrów popisał się Pazurkiewicz. 10 minut później sytuacja się odwróciła. Goście posiadali inicjatywę, a bramkę zdobyli tarnowianie. Po dośrodkowaniu Kazika lepszy od obrońców Górnika okazał się Pawlak, który ładnie uderzył z pierwszej piłki. Zdobyta bramka nie sprawiła, że gospodarze zaczęli grać lepiej. Po kolejnych 10 minutach ponownie na prowadzenie wyszli goście, tym razem po strzale Skiby z narożnika pola karnego. Chwilę później samobójczą bramkę, która pewnie przesądziłaby o wyniku meczu, mógł zdobyć Bomba, ale na szczęście dla Unii Lisakowi udało się wybić piłkę na rzut rożny. Tuż przed przerwą tarnowianie przeprowadzili jeszcze dwie udane akcje, dobre okazje do wyrównania mieli Drozdowicz i Kazik, rezultat jednak nie uległ zmianie.
Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa meczu. Kilka minut po wznowieniu gry po dośrodkowaniu Radlińskiego wyrównującą bramkę zdobył strzałem głową Rodak. Później w głównej roli w drużynie tarnowskiej wystąpił ponownie Pawlak. Najpierw w 73 minucie trafił do siatki uderzając z linii pola karnego, a osiem minut przed końcem meczu po jego strzale bramkarz Górnika odbił piłkę, ta trafiła jednak do Ocłonia, który ustalił wynik spotkania.
Był to ostatni pojedynek rundy jesiennej na stadionie w Mościcach. Unia zajmuje w tabeli trzecie miejsce, mając 32 punkty, tracąc do lidera – Hutnika Kraków – dziewięć punktów i mając do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Unia Tarnów – Górnik Wieliczka 4:2 (1:2)
Bramki: Pawlak 2 (16 i 73 min.), Rodak (49 min.), Ocłoń (82 min.) - Pazurkiewicz (5 min.), Skiba (27 min.)
Żółte kartki: Łapuszek, Bartkowski - Skiba, Nowak
Unia: Lisak - Pawlak, Bartkowski, Łapuszek, Węgrzyn, Radliński (87 min. Kroker), Bomba (46 min. Ocłoń), Kazik, Witek, Drozdowicz (60 min. Bogacz), Rodak (66 min. Kucharzyk).
Sędziował: Sz. Górczyński (Ostrowiec Świętokrzyski), widzów: 300.