Piłkarki w ekstralidze

Pierwszoligowe piłkarki Tarnovii, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie awans do ekstraligi. Do najwyższej klasy rozgrywkowej weszły też niedawno futsalistki tego najstarszego tarnowskiego klubu. W Tarnovii królują kobiety.

Wygrywając wczoraj na wyjeździe 3-1 ze Stomilankami Olsztyn, pierwszoligowe piłkarki Tarnovii na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie awans do ekstraligi. Wynik niedzielnego spotkania otworzyła w 19 minucie Gabriela Gębica, wykorzystując zamieszanie pod bramką Stomilanek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 39 minucie tarnowianki odebrały piłkę gospodyniom na ich połowie, a składna akcja zakończyła się uderzeniem z 20 m pod poprzeczkę Klaudii Kubaszek.

Dobrze rozpoczęła się dla podopiecznych trenera Michała Jarząba także druga połowa meczu. Już w 47 minucie, Katarzyna Białoszewska wykorzystała prostopadłe podanie Agnieszki Derus i po minięciu bramkarki strzałem z ostrego kąta podwyższyła rezultat na 3-0. W 87 minucie Paulina Wałaszek sfaulowała w polu karnym Katarzynę Kałużną i sędzina wskazała „jedenastkę”. Magdalena Syrek wyczuła intencje wykonującej rzut karny Kristyny Sivakovej i obroniła jej strzał, wobec dobitki była już jednak bezradna.

Więcej bramek tego dnia nie padło i mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Tarnovii. Była to czwarta już w tej rundzie wygrana tarnowianek w tych rozmiarach. Niedawno prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zapewniły sobie również futsalistki najstarszego tarnowskiego klubu.

Tarnovia: Magdalena SyrekPaulina Wałaszek, Julia Szostak, Gabriela Gębica, Aniela Drwal, Gabriela Krawczyk (46 Kornelia Dudziak), Katarzyna Trytek, Alicja Duszyk (62 Aleksandra Skrzyniarz), Klaudia Kubaszek, Agnieszka Derus, Katarzyna Białoszewska (75 Natalia Wzorek).