Trzymaj się zdrów z Pectusem

 Tuchowski amfiteatr zaprasza 6 czerwca na kolejną edycję Festiwalu TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW. A ponieważ impreza połączona zostanie z promocją zdrowia i profilaktyką, w ramach profilaktyki odbędzie się w reżimie sanitarnym. Gwiazdą wieczoru będzie, tworzony przez pochodzących z Bogoniowic pod Ciężkowicami braci Szczepaników, zespół Pectus.

 

 

Zespół tworzony przez pochodzących z Bogoniowic pod Ciężkowicami braci Szczepaników wystąpi 6 czerwca w Tuchowie,  podczas kolejnej edycji Festiwalu TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW. Plenerowa impreza połączona zostanie z promocją zdrowia i profilaktyką i odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego w tuchowskim amfiteatrze. Jeśli nie pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna lub pogoda, impreza zostanie przeniesiona do Domu Kultury. Koncert będzie także transmitowany on-line w mediach społecznościowych.

Festiwal organizuje Centrum Zdrowia Tuchów w partnerstwie z Domem Kultury i tuchowskim samorządem. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można będzie odbierać w sekretariatach współorganizatorów. Spółka medyczna podczas imprezy promować będzie program profilaktycznych badań piersi Zrób to mammo! Jest on skierowany do mieszkanek powiatów tarnowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego i samego Tarnowa w wieku 50-69 lat. Badanie pozwala na szybkie wykrycie raka piersi, a co za tym idzie zwiększa szansę na skuteczne zwalczenie ewentualnej choroby. Panie mają zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu. Warto namówić mamę, babcię, przyjaciółkę czy znajomą, aby zadbała o swoje zdrowie i zgłosiła chęć udziału w badaniu. Rejestrować się można pod numerem telefonu: 604 430 775. Program został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Festiwal Trzymaj się zdrów o godzinie 17.30 rozpocznie Roztańczony Rynek. Będzie to finał przedsięwzięcia zainicjowanego przez pracowników Domu Kultury. Chodzi o wspólne zatańczenie układu choreograficznego do utworu "Jerusalema” przez przedstawicieli różnych grup społecznych i zawodowych. To prosty taniec, który ma jednoczyć ludzi, dawać radość i pozytywną energię podczas pandemii koronawirusa. Zostanie on także zarejestrowany w formie teledysku. Od godziny 18.30 w amfiteatrze można będzie posłuchać coverów uznanych utworów w wykonaniu podopiecznych Szkoły Rocka Pawła Mazura. Program Zrób to mammo! promowany będzie w amfiteatrze godzinę później. Na godzinę 20:00 zaplanowano początek akustycznego koncertu gwiazdy wieczoru. Muzycy grupy Pectus chętnie angażują się w promocję zdrowia. W ubiegłym roku przygotowali tekst i nieszablonowy teledysk, by zwrócić uwagę Polaków na arytmię serca i jedną z głównych przyczyn udaru mózgu. Premiera klipu odbyła się z okazji obchodów Światowego Dnia Serca. Tym razem grupa wystąpi podczas imprezy poświęconej profilaktycznym badaniom piersi. Nieprzypadkowo tłumaczenie łacińskiego „pectus” brzmi „pierś”.

 

26.05.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |