Too Late w BWA

 W wtorek, 8 czerwca, w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie odbędzie się pokaz, inspirowanego Fabryką Warhola, filmu animowanego Kingi Syrek. Film pokazany zostanie w otoczeniu plakatów filmowych, a wszystko to wpisuje się w Tarnowską Nagrodę Filmową.

 

„Too Late” to pierwszy animowany film, opowiadający o tragicznym życiu Edie Sedgwick. Fabuła koncentruje się na skomplikowanej relacji dziewczyny z toksycznym ojcem, która doprowadza ją do szukania miłości tysiące mil od domu. Uciekając od złych wspomnień, Edie trafia do Fabryki Andy’ego Warhola i staje się „supergwiazdą” jego undergroundowych filmów. „Too Late” to hołd dla Edie Sedgwick w pięćdziesiątą rocznicę jej śmierci. Ścieżkę dźwiękową do filmu wyprodukował laureat nagrody Grammy - Robert Margouleff, koproducent filmu „Ciao! Manhattan”, w którym główną rolę zagrała Edie Sedgwick.
„Too Late” jest magisterskim filmem dyplomowym Kingi Syrek zrealizowanym w pracowni animacji na Wydziale Intermediów ASP w Krakowie. Promotorem pracy był dr Marcin Pazera, a opiekunem artystycznym prof. Krzysztof Kiwerski. Film zdobył nagrodę na festiwalu: Across the Globe Film Festival w Nowym Jorku w kategorii „Best Animated Film” (najlepszy film animowany) oraz został zakwalifikowany na 61. Krakowski Festiwal Filmowy do dwóch konkursów: polskiego oraz międzynarodowego krótkometrażowego. Krakowski Festiwal Filmowy posiada akredytację FIAPF oraz znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.
We wtorek, 8 czerwca o godzinie 18.00, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na pokaz filmu i spotkanie z jego twórczynią. Pokaz odbędzie się w anturażu plakatów filmowych autorstwa Joanny Górskiej i Jerzego Skakuna, które w BWA zagościły w związku z Tarnowską Nagrodą Filmową. Na uczestników spotkania czeka niespodzianka – plakat filmu „Too Late”. Wstęp na projekcję i spotkanie jest wolny. Wydarzenie jest organizowane w reżimie sanitarnym. W przestrzeni galerii obowiązuje zakrycie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.

 

 

 

06.06.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |