Via Spei – Dni Otwarte

 Fundacja Kromka Chleba zaprasza na Dni Otwarte hospicjum stacjonarnego Via Spei. Wszyscy zainteresowani budową i przyszłością hospicjum mogą je odwiedzić 13 i 14 czerwca.

 

Przez dwa dni, 13 i 14 czerwca można będzie odwiedzać powstające w Tarnowie hospicjum stacjonarne Via Spei. Fundacja Kromka Chleba zaprasza zainteresowanych budową i przyszłą działalnością hospicjum na Dni Otwarte. Podczas wydarzenia wystąpią soliści z Pałacu Młodzieży w Tarnowie oraz uczniowie z tarnowskiej szkoły muzycznej.

Budowa hospicjum Via Spei dobiega końca. W ostatnim czasie udało się zamontować ościeżnice, drzwi dymoszczelne, zrealizować instalację wentylacji mechanicznej w budynku. W kaplicy powstała figura Chrystusa, ściana prezbiterium, ustawiony został kamienny ołtarz, ambona, tabernakulum. Teren hospicjum jest ogrodzony i zagospodarowany. Aktualnie trwa montaż wykładzin, realizacja sufitów podwieszanych. Fundacja przystępuje do montażu drzwi wewnętrznych, urządzeń sanitarnych i opraw oświetleniowych i jednocześnie chce pozyskać środki na elementy wykończenia zewnętrznego, tak, aby jeszcze w tym roku budynek hospicjum został odebrany i był sukcesywnie uruchamiany dla pacjentów w stanach terminalnych.

Hospicjum będzie domem dla ludzi cierpiących, dotkniętych nieuleczalną chorobą nowotworową. Celem nadrzędnym jest zapewnieniu im w pełni bezpłatnej, profesjonalnej opieki medycznej i duchowej. Hospicjum oparte jest na planie niedomkniętego okręgu. W okręgu wewnętrznym znajduje się 19 samodzielnych pokoi dla chorych umożliwiających przebywanie w gronie najbliższych. Każdy z pokoi będzie wyposażony w nowoczesne łóżka dostosowane do potrzeb pacjentów, klimatyzację, aneks kuchenny i wyposażenie umożliwiające rodzinie i bliskim czuwanie przy chorym. W okręgu zewnętrznym usytuowana będzie strefa lekarsko-zabiegowa - wyposażona  w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Przewidziano także utworzenie ogrodu, mając na względzie zapewnienie chorym chwil ukojenia i wytchnienia w otoczeniu zieleni.

Hospicjum będzie można odwiedzić:

w niedzielę, 13 czerwca  - w godzinach 10.00 do 18.00

w poniedziałek 14 czerwca - w godzinach 10.00 do 16.00

 

09.06.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |