Transfer sezonu

 Po 12 latach spędzonych w Górniku Zabrze do drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów dołączył doświadczony prawoskrzydłowy Aleksandr Bushkow.  Białorusin podpisał z Grupą Azoty dwuletni kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023.

 

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów po 2 sezonach rozegranych w PGNiG Superlidze powoli nabiera doświadczenia w grze na najwyższym poziomie w kraju. Zespół tworzą jednak utalentowani, lecz jeszcze młodzi zawodnicy, a tylko nieliczni mają za sobą kilka lat gry na superligowych parkietach. W klubie bardzo potrzebny jest ktoś, kto zdobył już takie doświadczenie i teraz będzie w stanie przekazać jego część również całej drużynie.

Idealny do tej roli  wydaje się nowy „nabytek” tarnowian, Aleksandr Bushkou, który przez 12 lat reprezentował barwy Górnika Zabrze. W samej Superlidze rozegrał 283 spotkania i rzucił 736 bramek. Mecze rozgrywał także m.in. w europejskich pucharach. - W Górniku Zabrze spędziłem 12 lat. Po wielu sezonach spędzonych na Śląsku przyszedł czas na zmianę, którą traktuję jako nowe wyzwanie. Wciąż chcę rywalizować o najwyższe cele, a do nowej drużyny z pewnością wniosę doświadczenie zdobyte na superligowych parkietach. Cieszę się także, że będę miał okazję ponownie współpracować z trenerem Liljestrandem, który kilka lat temu był trenerem Górnika Zabrze i do dziś bardzo dobrze to wspominam. - mówi Aleksandr Bushkou. Aleksandr gra na pozycji prawego skrzydłowego i jak na tę pozycję, ma imponujące warunki fizyczne (190 cm wzrostu i 86 kg wagi). Jest jednym z najbardziej wyróżniających się prawoskrzydłowych w Superlidze, a cechuje go przede wszystkim świetna kondycja fizyczna i szybkość. - „Sasza” to zawodnik świetnie znany wszystkim fanom piłki ręcznej w naszym kraju. Cieszę się, że po kilkunastu latach spędzonych w Zabrzu postanowił podjąć wyzwanie i zdecydował się na podpisanie kontraktu z naszym klubem. Jestem pewien, że do drużyny wniesie coś więcej, niż tylko sportowe umiejętności. W zespole poza młodymi talentami, nieocenioną wartością jest także doświadczenie, i wierzę w to, że zarówno styl gry Aleksandra, jak i jego charyzma, pozwolą nam na sięganie po coraz wyższe cele. - komentuje podpisanie kontraktu z Aleksandrem prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki. Białorusin podpisał z Grupą Azoty SPR Tarnów dwuletni kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2022/2023.

09.06.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |