Sufler, foyer i inne tajemnice

 W sobotę, 19 czerwca tarnowski teatr, a szczególnie aktorka Karolina Gibki, zapraszają najmłodszych na warsztaty teatralne. Liczba miejsc ograniczona, zapisy już są przyjmowane.

 

Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia odbędą się w sobotę, 19 czerwca od godziny 11.00 do 12.00 i poprowadzi je aktorka Karolina Gibki.

- Wprowadzę małych adeptów aktorstwa w świat teatru poprzez zabawę w labirynt. W trakcie podróży po labiryncie na dzieci czekać będą różne wyzwania aktorskie bazujące na improwizacji oraz pracy z ciałem. Do tych zadań użyjemy rekwizytów i elementów kostiumu. Włączymy do zabawy muzykę i naukę choreografii. Będziemy korzystać z bujnej, dziecięcej wyobraźni i zaczarowywać rzeczywistość.  Kto wie co nas czeka na końcu labiryntu? Dzieci w zespole mogą się nawzajem obserwować i czują się bezpieczniej. Zabawy aktorskie dla najmłodszych mają wiele korzyści. Dzieci socjalizują się, uczą się współpracy, stają się odważniejsze i zyskują wiarę we własne możliwości - zachęca Karolina Gibki.

W trakcie warsztatów będą również elementy edukacyjne, aktorka opowie jak wygląda praca w teatrze, kto to jest sufler i gdzie znajduje się foyer.

- Mamy nadzieję, że warsztaty będą inspiracją do wspólnych rodzinnych zabaw, a być może staną się początkiem pasji do aktorstwa - mówi Marzena Kiełbasa, z Działu Promocji i Organizacji Widowni

Karolina Gibki z wykształcenia jest aktorką po Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, uczyła się również wokalu w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Od 2014 roku jest związana z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie, współpracowała również z Teatrem im. Szaniawskiego w Wałbrzychu oraz występowała jako wokalistka z zespołem ExMannam. Od października 2020 prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci w Warszawie. Niedawno założyła działalność "Dziecięcy punkt widzenia", którą można śledzić na Facebook'u i Instagramie.
- Zaczęło się od zajęć teatralnych ze starszymi dziećmi. Moim polem nauki muzyki z najmłodszymi były artykuły, materiały wideo, obserwacja i praktyka. Wykształcenie pozwala mi dostarczyć dzieciom edukacji muzycznej i aktorskiej na wysokim poziomie oraz pomaga animować zabawy i wczuwać się w dziecięcy punkt widzenia. Patrzenie jak dzieci nabywają nowych umiejętności, stają się odważniejsze, bardziej komunikatywne, jest wspaniałą przygodą! - mówi aktorka.

Zapisy na zajęcia prowadzi Biuro Promocji i Organizacji Widowni, tel.784 976 025, 14 688 32 87. Cena: 30 zł od dziecka


10.06.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |