Unia Tarnów z Jaskółką wracają do tarnowskiej piłki ręcznej

 Po 10 latach przerwy do nazwy tarnowskiej drużyny piłki ręcznej powraca historyczna „Unia”. „Unia” zastąpi dotychczasowy „SPR” i to nie koniec zmian. W logo pojawi się symboliczna Jaskółka.

 

Przyszedł czas na małą rewolucję w tarnowskiej drużynie piłki ręcznej.  Po 10 latach przerwy do nazwy powraca historyczna „Unia”. Tarnowianie od 2011 roku swoje mecze rozgrywali pod szyldem „SPR” - Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. Historia tarnowskiego sportu jest zawiła, a seria restrukturyzacji oraz splot różnych wydarzeń spowodowały zmianę nazwy sekcji piłki ręcznej w Tarnowie z „Unii” na Stowarzyszenie Piłki Ręcznej. „Unia” zakorzeniona jest jednak w sercach tarnowskich kibiców. Spora część historii szczypiorniaka wiąże się, z  założonym w 1928 roku, Zakładowym Klubem Sportowym Unia Tarnów. Sekcja piłki ręcznej w ZKS Unii Tarnów istniała od 1978 roku. Po latach funkcjonowania jako Unia Tarnów, sekcja została wyodrębniona i stała się niezależnym klubem, który funkcjonował już jednak pod inną nazwą.

Teraz, w pełni profesjonalny klub z szeroka wizją i ambitnymi planami, wraca do Unii z tarnowskich Mościc. Sama Unia nie jest jednak kompletna bez symbolu Jaskółki, tak silnie związanego ze sportem w Tarnowie, a przede wszystkim z Mościcami. Jaskółkę w swoim logo mają nie tylko tarnowskie kluby sportowe, lecz także Arena Jaskółka, oraz Główny Partner drużyny, Grupa Azoty. Jaskółka powraca więc do logo zespołu, wskazując na przywiązanie do tradycji.

Jaskółce odświeżono nieco wizerunek i stworzono znak, który ma oddawać cechy zespołu. Układ ciała jaskółki przypomina ustawienie 7 zawodników na boisku, a jej konstrukcja składa się z 7 trójkątów, odpowiadających każdej pozycji, z których głowa (pozycja bramkarza) jest w przestrzeni negatywowej.

Nieprzypadkowe są także pozostałe elementy logo Grupy Azoty Unii Tarnów. Otok tarczy składa się z podwójnego łuku przypominającego inicjał „U” oraz logotypu z nazwą „Unia”. - Pomysł na rebranding naszego klubu zrodził się już kilka miesięcy temu. Rozmowy na ten temat trwały długo, jednak ostatecznie wraz z Zarządem dostrzegliśmy zdecydowanie więcej pozytywów całego przedsięwzięcia i podjęliśmy decyzję o zmianie nazwy oraz logo. Historię i rozwój seniorskiej piłki ręcznej w Tarnowie zawdzięczamy właśnie Unii Tarnów. Do 2011 roku drużyna działała pod tą nazwą i teraz zapragnęliśmy do niej powrócić. Nawet po tylu latach funkcjonowania „SPR-u” wielu kibiców nazywa nas „Unią”, a naszych zawodników „Jaskółkami”. Mamy świadomość tego, jak mocno związani jesteśmy z tymi symbolami i jednocześnie cenimy markę, jaką w Tarnowie jest Unia, dostrzegając przy tym jej ogromny potencjał do rozwoju, w który również pragniemy się zaangażować. Mamy ambitne plany na przyszłość i cieszę się, że będziemy je realizować już jako Grupa Azoty Unia Tarnów - podsumowuje decyzję o rebrandingu prezes Grupy Azoty Unii Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

 

 

 

 

 

19.07.2021
Twój komentarz:
Ankieta
W tym roku urlop spędzę:
| | | |