Daria Nawój wicemistrzynią Polski

 W miniony weekend w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów we wspinaczce sportowej. Świetnie w zawodach zaprezentowali się zawodnicy tarnowskich klubów sportowych, zdobywając aż sześć medali.

 

Z sześcioma medalami wracają z Mistrzostw Polski seniorów we wspinaczce sportowej tarnowscy zawodnicy. Najcenniejszy wynik dla Tarnowa wywalczyła młodziutka zawodniczka KS Sportiva Daria Nawój, zdobywając wicemistrzostwa Polski seniorek we wspinaczkowym trójboju olimpijskim – konkurencji, która za niespełna trzy tygodnie zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Podczas zawodów w Gliwicach Daria awansowała do ścisłego finału w konkurencji prowadzenie, rywalizowała również w finale w czasówkach – zajmując odpowiednio siódme miejsce w prowadzeniu (drugie wśród trójboistek)  i dziesiąte na czas (trzecie wśród trójboistek).

W konkurencjach indywidualnych medale tradycyjnie zdobywali tarnowscy sprinterzy, dominując podium we wspinaczce na czas. W rywalizacji mężczyzn złoto i srebro wywalczyli zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów Marcin Dzieński i Mikołaj Wróblewski, brąz zdobył Bartłomiej Podlewski z KS Sportiva. W rywalizacji kobiet wicemistrzynią Polski została Anna Brożek, brąz wywalczyła Natalia Kałucka – obie z KU AZS PWSZ Tarnów.

W mistrzostwach Polski seniorów debiutowali również dwaj juniorzy młodsi z KS Sportiva – Oskar Szalecki i Eryk Nawój. Oskar awansował do ścisłego finału, plasując się ostatecznie na dobrym ósmym miejscu, Eryk miał mniej szczęścia i sklasyfikowany został na osiemnastej pozycji. W zawodach uczestniczyła również Kinga Pałka z KU AZS PWSZ Tarnów, plasując się na czwartym miejscu w trójboju, dwunastym miejscu w czasówkach i dziewiątym w prowadzeniu.

Zmagania we wspinaczce sportowej będzie można podziwiać podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zawody rozgrywane będą od 3 do 6 sierpnia. Polskę reprezentuje lublinianka, zawodniczka KW Kotłownia Aleksandra Mirosław.


Fot. Arkadiusz Kamiński

20.07.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |