Sto punktów koszykarzy

Koszykarze Unii Tarnów wygrali z UKS Alba Chorzów 100:72, mimo że przez pierwszy kwadrans spotkania to chorzowianie utrzymywali prowadzenie. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi drugą lokatę, mając po dziewięciu meczach 16 punktów.

Koszykarze tarnowskiej Unii odnieśli efektowne zwycięstwo w meczu II ligi z UKS Alba Chorzów. Tarnowianie fatalnie rozpoczęli spotkanie i już po kilku minutach przegrywali różnicą 11 punktów. Po pierwszej kwarcie chorzowianie prowadzili jeszcze 19:13, koszykarze Unii doprowadzili do remisu dopiero w 15 minucie, kiedy to na tablicy pojawił się rezultat 25:25. Przez kilka kolejnych minut żadnemu zespołowi nie udawało się osiągnąć znaczącej przewagi. Na przerwę tarnowianie schodzili przegrywając jednym punktem. W trzeciej kwarcie zawodnicy Unii dali wreszcie koncert gry, niepodzielnie panując na parkiecie i zdobywając dwudziestopunktową przewagę. Już po zakończeniu kwarty było praktycznie jasne, że Unia wygra to spotkanie, ale w ostatniej części meczu tarnowianie dorzucili jeszcze kilka punktów przewagi, a setny punkt zdobył na minutę przed końcem meczu Badeński.
Unia zajmuje w tabeli II ligi drugą lokatę. Tarnowianie w dziewięciu meczach zdobyli 16 punktów. Tyle samo ma prowadząca w lidze drużyna Rosa Sport Radom, ale radomianie mają rozegrany jeden mecz mniej.

Unia Tarnów – UKS Alba Chorzów 100:72 (13:19, 29:24), 37:16, 21:13)
Punkty dla Unii: Kamecki 21, Majchrzak 18, Badeński 10, Sobiło 7, Bryzek 5, Szewczyk 19, Lisowski 5, Zych 4, Wilusz 4, Wojciechowski 3, Markowski 2, Łaszewski 2