Krasińskiego do remontu

 Na dwa etapy rozłożony zostanie planowany remont ulicy Krasińskiego w Tarnowie. Wykonawca prac, który wyłoniony zostanie w drodze przetargu, na ich wykonanie będzie miał pół roku od dnia podpisania umowy.

 

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie planuje remont ulicy Krasińskiego na całej jej długości. Prace będą wykonywane w dwóch etapach.
W pierwszym zostanie wyremontowana tarcza skrzyżowania ulic: Klikowska-Krasińskiego-Szujskiego-Chopina-al. Solidarności oraz ulica Krasińskiego na odcinku od Mościckiego do Krakowskiej. Nastąpi to przy całkowitym zamknięciu ulicy.  Po zakończeniu tych prac wykonawca będzie mógł przystąpić do realizacji drugiego etapu remontu, na odcinku od Mościckiego do wyremontowanego wcześniej skrzyżowania i w tym przypadku nastąpi połówkowe zamknięcie drogi.
Zadaniem firmy, która zostanie wyłoniona w drodze przetargu, będzie wykonanie warstwy konstrukcyjnej oraz wymiana podbudowy jezdni, a następnie położenie na niej asfaltu. Ciągi piesze zostaną wykonane z kostki betonowej, chodniki będą przebrukowane.
Na przeprowadzenie prac wykonawca będzie miał pół roku od dnia podpisania umowy z Zarządem Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Inwestycja będzie dotowana ze środków zewnętrznych.

28.07.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |