Do sześciu razy sztuka

Piłkarze ręczni Stalproduktu Bochnia po pięciu porażkach wreszcie odnieśli zwycięstwo w spotkaniu I ligi piłki ręcznej. Bochnianie pokonali Olimpię Piekary Śląskie 36:31. Po dziewięciu kolejkach Stalprodukt zajmuje w lidze ósmą lokatę, mając w dorobku siedem punktów.

Po pięciu kolejnych porażkach w zespole piłkarzy ręcznych Stalproduktu Bochnia doszło do zmiany trenera. Być może ten fakt sprawił, że bochnianie odnieśli wreszcie zwycięstwo w I lidze piłki ręcznej. Stalprodukt pokonał na własnym parkiecie Olimpię Piekary Śląskie 36:31. Gospodarze od początku objęli prowadzenie, po kilku minutach prowadzili 4:1, a po 14 minutach 9:5. Przy stanie 10:7 dla Stalproduktu bochnianie rzucili sześć bramek, nie tracąc żadnej i wkrótce wynik spotkania brzmiał 16:7. Przewaga gospodarzy wynosiła w pewnym momencie nawet 11 bramek (21:10), ale jeszcze przed przerwą goście częściowo ją zmniejszyli i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 21:13 dla gospodarzy.
Po przerwie drużyny najpierw grały „bramka za bramkę”, ale po 39 minutach meczu przewaga Stalproduktu wynosiła już tylko cztery bramki, a kilka minut później gospodarze prowadzili już tylko 25:23. Dopiero w tym momencie bochnianie ponownie złapali właściwy rytm gry i zwiększyli przewagę do pięciu goli. W ostatnich minutach meczu gościom ponownie udało się odrobić część strat i wynik brzmiał 31:29, a chwilę później 33:31.Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali różnicą czterech bramek.
Po tej wygranej Stalprodukt zajmuje w tabeli ósmą lokatę, mając siedem punktów zdobytych w dziewięciu spotkaniach.

Stalprodukt Bochnia – Olimpia Piekary Śląskie 36:31 (21:13)
Bramki dla Stalproduktu: Balicki 10, Chrabota 7, Zacharski 6, Kubisztal 5, Niedojadło 3, Charuza 2, Rybak 2, Rakoczy 1