Brąz dla Oskara

Oskar Szalecki, zawodnik Klubu Sportowego Sportivia wywalczył brązowy medal w finałowej edycji Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas. Tym zwycięstwem zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharowej rywalizacji w 2021 roku.

Junior młodszy Klubu Sportowego Sportivia Oskar Szalecki wywalczył brązowy medal w finałowej edycji Pucharu Europy Juniorów we wspinaczce na czas, tym samym zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharowej rywalizacji w 2021 roku. Jest to świetny rezultat podopiecznego Edyty Ropek, który dopiero stawia pierwsze kroki w międzynarodowej rywalizacji. Finałowa edycja pucharu Europy odbyła w Żylinie na Słowacji, na ściance wspinaczkowej La Skala. Zawodnicy specjalizujący się we wspinaczkowych sprintach rywalizowali na piętnastometrowej ściance służącej do bicia rekordu świata w czasówkach. Oskar pewnie awansował do rundy finałowej, plasując się po eliminacjach na trzeciej pozycji. W ¼ finału pokonał reprezentanta Niemiec Finna Altermollera, w kolejnej fazie finału popełnił niewielki błąd, oddając prowadzenie reprezentantowi Włoch Ludovico Borghi, a w walce o brązowy medal spotkał się Janem Swędem i zwyciężył, zajmując trecie miejsce. Zawody w Żylinie były ostatnią tegoroczną edycją pucharowej rywalizacji i dzięki dobrym startom Oskar zapewnił sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy Juniorów 2021. Zdobywcą pucharu został Ludovico Borghi z Włoch, drugi był Hiszpan Alejo Bernabe Fernandez.

W Żylinie rozegrano również rywalizację w konkurencji prowadzenie. Świetnie zaprezentowała się zawodniczka KU AZS PWSZ Tarnów Maja Oleksy, zdobywając srebro w kategorii juniorek młodszych. Mniej szczęścia miały zawodniczki w kategorii juniorek: Kinga Pałka z KU AZS PWSZ Tarnów uplasowała się na piętnastym miejscu, Daria Nawój z KS Sportiva na osiemnastym miejscu.