Na terenie przeciwnika

 Znane są już oficjalne terminy spotkań Grupy Azoty Unii Tarnów w I Rundzie Kwalifikacyjnej EHF European League. Z powodu problemów z halą, decyzją obu klubów, tarnowska drużyna rozegra dwumecz z RK Nexe na terenie przeciwnika. Mecze rozegrane zostaną dzień po dniu na przełomie sierpnia i września.

 

Awans do europejskich rozgrywek to niewątpliwie największy sukces w historii tarnowskiej Unii. Po raz pierwszy zespół będzie miał szansę pokazać się na arenie międzynarodowej i dla tarnowskiego świata piłki ręcznej jest to niezwykłe wydarzenie. Niestety, splot wielu wydarzeń uniemożliwił drużynie Grupy Azoty Unii Tarnów rozegranie domowego spotkania I Rundy Kwalifikacyjnej do Ligi Europejskiej.

Przystosowana do dużych, międzynarodowych imprez Arena Jaskółka, która przez ostatnie miesiące służyła jako masowy punkt szczepień, nie zostanie oddana do użytku klubu w wyznaczonym przez EHF terminie pierwszego spotkania rundy kwalifikacyjnej. Hala sportowa PWSZ w Tarnowie, od listopada 2020 służąca Grupie Azoty Unii Tarnów jako hala zastępcza, nie spełnia wymagań federacji i rozegranie w niej meczu również jest niemożliwe. Chorwacka drużyna RK Nexe, podczas losowania wyznaczona jako gospodarz meczu rewanżowego, nie wyraziła zgody na zamianę kolejności spotkań. Z tych powodów, w porozumieniu z chorwackim klubem podjęto decyzję o rozegraniu dwumeczu dzień po dniu, na terenie Chorwacji w mieście Našice.

Oba mecze I Rundy Kwalifikacyjnej Grupy Azoty Unii Tarnów z drużyną RK Nexe odbędą się kolejno 31 sierpnia o godzinie 19.00 i 1 września, również o 19.00. Takie rozwiązanie ze wszystkich możliwych okazało się najbardziej kompromisowe. Pozostaje mieć nadzieję, że pomimo braku „przywileju własnego boiska”, drużyna Unii zrobi wszystko, aby w dmumeczu okazać się lepsza i, już we własnej hali, móc rozegrać mecz kolejnej rundy kwalifikacyjnej.

 

06.08.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |