Pierwsza porażka

W spotkaniu 3. Kolejki, Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0:1. To pierwsza przegrana w obecnym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. Z dorobkiem dwóch punktów Bruk-Bet zajmuje w tabeli 14 miejsce. W kolejnym meczu niecieczanie zmierzą się na własnym boisku 13 sierpnia z Lechem Poznań.

W pierwszych minutach wyjazdowego meczu Bruk-Bet Termalici Nieciecza z Jagiellonią Białystok, nieco groźniej było pod bramką gości. Tomasza Loskę próbowali zaskoczyć Taras Romanczuk oraz Andrzej Trubeha, ale uderzenia były zbyt mało precyzyjne. Chwilę później do strzału z 16 metra szykował się Muris Mesanović, którego jednak skuteczną interwencją w ostatniej chwili powstrzymał Michał Pazdan.

Gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, tuż przed końcem pierwszej połowy Prikryl dopadł do piłki odbitej przez jednego z rywali i mocnym strzałem pokonał Loskę.

W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęli przyjezdni i Jagiellonia miała problemy, aby opuścić własną połowę. Niecieczanie długo utrzymywali się przy piłce w środkowej strefie boiska, co jednak nie miało większego znaczenia w kontekście otwarcia wyniku. W 26 minucie na uderzenie z pierwszej piłki zdecydował się Ernest Terpiłowski, ale nie trafił w bramkę. W odpowiedzi pewną interwencją po strzale Trubehy popisał się Loska.W 83 minucie gospodarze wprawdzie podwyższyli wynik, ale arbiter po wideoweryfikacji nie uznał go. Strzelec Fedor Cernych przy przy przyjęciu piłki, pomógł sobie ręką. Termalika nie zdołała odrobić strat i trzy punkty zainkasował zespół Ireneusza Mamrota. W samej końcówce mogło jeszcze dojść do zmiany wyniku. Najpierw Loska zatrzymał jednak Quintanę, a następnie Dziekoński świetną interwencją odbił strzał Marcina Wasielewskiego.

Z dorobkiem dwóch punktów Bruk-Bet zajmuje w tabeli 14 miejsce. W kolejnym meczu niecieczanie zmierzą sie na własnym boisku 13 sierpnia z Lechem Poznań.

Jagiellonia Białystok Bruk-Bet Termalica 1:0 (1:0)

Bramki: Přikryl (45 min.)

Żółte kartki: Cernych, ImazPutiwcew

Bruk-Bet Termalica: LoskaGrzybekTekijaski, Bezpalec (62 min. Żyra), Putiwcew, Hlousek (62 min. Wasilewski ), Stefanik (85 min. Bonecki) , Radwański, Wlazło, Terpiłowski (62 min. Śpiewak), Mesanović (80 min. Czarnowski)

Sędziował: D. Kłos (Gdańsk), widzów: 7745