Remis na inaugurację

W sobotnie popołudnie piłkarze tarnowskiej Unii zainaugurowali rozgrywki ligowe w sezonie 2021/2022. W meczu otwarcia Biało-Niebiescy zremisowali z ekipą MKS-u Podlasie Biała Podlaska 1:1. Następny mecz Unia zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

Inauguracyjny pojedynek Unii Tarnów z Podlasiem Biała Podlaska od pierwszego gwizdka należał do bardzo zaciętych, a ambicji i determinacji nie brakowało żadnej z drużyn.

Pierwsze 45 minut spotkania nie przyniosło jednak żadnych rozstrzygnięć, a zawodnicy obu drużyn schodzili do szatni z wynikiem 0:0. Druga połowa szczęśliwie rozpoczęła się dla gospodarzy. Bardzo szybko, bo już w 48 minucie wynik otworzył Dawid Sojda.

Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Pawła Nowaka rozpoczną sezon od wygranej, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, Unia straciła bramkę po strzale do pustej bramki niespełna 17-letniego Erwina Bahonko.

Następny mecz Unia zagra na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ.

ZKS Unia Tarnów – MKS Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)

Bramki: Sojda - Bahonko

Żółte kartki: Mierzwiński, Bahonko, Tuttas, Kosieradzki, Borysiuk, Pigiel - Kokoszka, Wardzała, Kieroński

Unia Tarnów: Zając - Biś, Kokoszka, Węgrzyn, Sierczyński (86 min. Suchowski), Wardzała, Orlik, Sojda, Putin (74 min. Jacak), Dubas (64 min. Kieroński), Biały

Sędziował: A. Kozieł (Kielce), widzów: 500