Kolejny remis Unii

 W sobotnie popołudnie drużyna Unii Tarnów rozegrała pierwsze spotkanie wyjazdowe w sezonie 2021/2022. Rywalem Jaskółek była ekipa NKP Podhale Nowy Targ.  Mecz zakończył się remisem 2:2. Z dorobkiem dwóch punktów Unia zajmuje w tabeli 11 miejsce. Kolejny mecz tarnowianie zagrają u siebie z Chełmianką Chełm.

 

Unia Tarnów rozegrała pierwsze spotkanie w nowym sezonie, spotykając się na wyjeździe z  NKP Podhale Nowy Targ. Podopieczni trenera Radosława Jacka mecz rozpoczęli dośc pechowo. W 17 minucie bramkę samobójczą strzelił Biś, dzięki czemu gospodarze szybko objęli prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 58 minucie Patryk Orlik wykorzystał podanie Dawida Sojdy i strzałem z pola karnego doprowadził do remisu. Gospodarze długo nie czekali, aby się zrewanżować i już pięć minut później zdobyli gola, ponownie obejmując prowadzenie w meczu. O losach spotkania zadecydował gol Dawida Sojdy, który doprowadził do remisu 2:2. - Przyjechaliśmy na ciężki teren, gdzie z pewnością zespół z Podhala jest faworytem rozgrywek. Więc spodziewaliśmy się trudnego meczu. Ale od początku mojej pracy, gdy objąłem zespół powiedzieliśmy sobie, że gdziekolwiek byśmy nie zagrali to będziemy chcieli stawiać warunki gdy rywalom i tak też się dzisiaj stało. Jestem zadowolony z postawy zawodników, z tego jak cała kadra pierwszego zespołu przepracowała te trzy krótkie dni, które są za nami. Zawodnicy z pewnością pokazali umiejętności, które przez te trzy dni sobie wypracowaliśmy. Szczególnie jeśli chodzi o obronę. Mam tu na myśli także zachowania w obronie wysokiej. Sam mecz był bardzo dobrym widowiskiem, gdzie oba zespoły chciały zaprezentować swoją siłę” – podsumował trener Radosław Jacek.

Po tym meczu z dorobkiem dwóch punktów Unia zajmuje w tabeli 11 miejsce. Kolejny mecz tarnowianie zagrają u siebie z Chełmianką Chełm.

 

Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 2:2

Bramki: Biś (17 min. s), Janso (64 min.) - Orlik (60 min.), Sojda (72 min.)

Żółte kartki: Biś, Węgrzyn, Kokoszka, Ostrowski, Kajpust

Unia: Zając - Biś, Węgrzyn, Biały (75 min. Jacak), Orlik (64 min. Ostrowski), Putin (80 min. Adamski), Sojda, Dubas(45 min. Miłkowski), Kajpust, Kokoszka, Sierczyński (64 min.Nytko).

Sędziował: M. Patla (Rybnik) widzów 200

16.08.2021
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |