Pierwszy występ, pierwsze zwycięstwo

W pierwszym w historii klubu występie w ekstralidze piłki nożnej kobiet, „jedenastka” Tarnovii sięgnęła po zwycięstwo. W spotkaniu rozegranym w sobotę na boisku w Woli Rzędzińskiej, tarnowianki pokonały Sportis KKP Bydgoszcz 4:3 (1:1).

Bardzo dobrze rozpoczęło się pierwsze w ekstralidze piłki nożnej kobiet, spotkanie piłkarek Tarnovii ze Sportis KKP Bydgoszcz. Już w drugiej minucie bramkę dla Tarnovii zdobyła Gabriela Gębica. W dalszych minutach tarnowianki miały kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, żadnej z nich nie potrafiły jednak wykorzystać. Tymczasem w 25 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym między słupki trafiła Aleksandra Stasiak, ustalając tym samym wynik do przerwy.

Początek drugiej połowy także należał do Tarnovii, a konkretnie do Katarzyny Białoszewskiej, która w 47 minucie ponownie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Gdy w 68 minucie na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Derus, wydawało się, że kwestia zwycięstwa w sobotnim meczu jest już rozstrzygnięta. Trzy minuty później, po dwóch strzałach Karoliny Majdy (69 i 71 min) było jednak 3:3 i spotkanie rozpoczęło się od nowa. Jego losy rozstrzygnęły się w 80 minucie, gdy bydgoską bramkarkę po raz drugi tego dnia zmusiła do kapitulacji Gabriela Gębica.

Kolejny mecz Tarnovia rozegra także na boisku w Woli Rzędzińskiej w sobotę, 21 sierpnia. Rywalem, w spotkaniu, które ma być transmitowane przez TVP Sport, będzie jeden z najlepszych krajowych zespołów- SMS Łódź.